Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemen magyar, vagy angol...

Egyetemen magyar, vagy angol kiosztású billentyűzetet kell használni programozásnál?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert angol kiosztáson sokkal jobb helyen vannak a programozáshoz kellő gombok: a zárójelek, a backslash, stb.

Milyenek vannak a számítógép-laborban?



2022. jún. 17. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Ami neked jobban megfelel. Minden gépen át lehet állítani, az nem gond
2022. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

"Milyenek vannak a számítógép-laborban?"


Magyar. Kivétel nélkül.


Egyedül az szokott lenni, hogy ha valamilyen virtuális gépet használsz valamelyik laborban, akkor a billentyűzet kiosztás sokszor alapértelmezetben angolon van, de nyílván ez csak a VM-ek használatának a velejárója. Ilyenkor mindenki átállítja magyarra.


Én a helyedben a magyart használnám, mert ugyan úgy gyorsan lehet használni a "zárójeleket" és ez egyátalán nem olyan dolog, ami le lassít a programozásba. Viszont az igen, ha egyetemen, irodában vagy akárhol elég raknak egy magyar billentyűzetet és azt mondod, hogy te az angolhoz vagy hozzá szokva.

2022. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Igazából megszokás kérdése, hogy mi áll jobban kézre. Objektíven nézve nincsenek jobb helyen azok a billentyűk. Csak te jobban megszoktad. ;-)

Na jó... Delphiben van egyedül macera azzal, hogy a kapcsos zárójel ütközik az alt gr + B kombóval, de ez fél perc alatt orvosolható.

A zárójel ugyanúgy shiftelve érhető csak el amerikai, és angol kiosztás esetén is. A szögletes zárójel szintén. A kisebb-nagyobb jel szintén. Az, hogy az egyébként irtózatosan sokszor használt (irónia!) backslash angol/US billentyűzeten egy, magyaron két gomb lenyomásával érhető el, normális körülmények között nem okoz lassulást a gépelésben. Ellenben ha magyarul kell valamit írnod, akkor bénázhatsz az ékezetekkel. Mert mondjuk ha magyar kezelőfelületet írsz, ott azért elég igénytelen dolog lenne az ékezeteket mellőznöd. Egy beadandónál meg főleg. 20 oldalt végigírni úgy, hogy ASCII kódokkal szerencsétlenkedsz minden ékezetes betűnél, az óriási macera és időveszteség. De még az is, ha a "kétlenyomásos" ékezeteket akarod használni. (A legtöbb billentyűzet-kiosztásnál lehetőség van arra, hogy először lenyomd az ékezet-karaktert, és utána a betűt, ami így ékezetessé válik.) A hosszú Ő és Ű pedig még így is gondot fog okozni. Ez így nagyságrendekkel több időveszteség és kényelmetlenség, mint az, hogy a \ egyszerre ott van.

2022. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én vagy 10 évig magyar kiosztást használtam, aztán pont azért váltottam angolra, mert valóban jobb programozásra.

3-as rosszul írja egyébként, a szögletes zárójel 1 gomb.

Nem csak a backslash 1 gomb egyébként, hanem a slash is, pontosvessző szintén 1 gomb és minden, ami nem egy gomb, ahhoz egy shift kell, alt-hoz soha nem kell nyúlni.

2022. jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem csak a backslash 1 gomb egyébként, hanem a slash is"

Kivéve, ha a numpadon nyomod meg.

2022. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!