Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Idősorelemzéssel kapcsolatos...

Idősorelemzéssel kapcsolatos kérdés. Idősornál ha előre akarom jelezni a T+1-edik értéket, akkor azt a lag mondja meg, hogy az előző hány mintából akarom ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Tehát a T+1-edik értéket a t-1,t-2..t-7. értékből próbálom meg előrejelezni. Illetve ehhez minden esetben kellenek lagged változók?

Tehát a célváltozómból csinálni kell 7 lagged változót, mindegyik elshiftelve 1-el. Ezeknek mi értelme? Elég kezdő vagyok, javítsatok ki ha bármit is rosszul tudok.



2022. jún. 26. 14:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve ha jól értem akkor a Lag adja meg, hogy tanításnál illetve predictionnél lag=7 esetben az utolsó 7 értéket veszem figyelembe, és nem pedig az egész idősort?


A lag méretét meg elvileg az ismétlődő mintázatok közötti idő adja meg, ha jól értem.


Elnézést a sok zavaros infóért amit írok, de most olvastam el vagy 7 cikket és eléggé kavarodnak bennem a fogalmak.

2022. jún. 26. 15:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik módszer? ARMA/ARIMA?
2022. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Is, Plusz valamilyen fa/boosted alapú.
2022. jún. 26. 23:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!