Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell letölteni a...

Hogyan kell letölteni a numpy-t pythonra?

Figyelt kérdés
Megnéztem már 100 videót de még nem sikerült rájönnöm mi a gond. Windows 10, python 3.10, és elméletileg numpy 1.23 le van töltve. Ha lehet úgy magyarázzatok mint egy bölcsödésnek. Köszönöm!

2022. jún. 26. 16:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a PyCharmot használom
2022. jún. 26. 16:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyitsz egy parancssort, majd beleírod:

pip3 install numpy

ha rendesen fel van telepítve a Python (benne van a PATH környezeti változóban a Python telepítési könyvtára, fel van telepítve a Pip), akkor simán fel kellene mennie.

2022. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már próbáltam és azt írja ki hogy requirement already satisfied

Ha be akarom importálni akkor ezt adja ki:

Import resolves to its containing file

2022. jún. 26. 20:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Letölteni valahogy már sikerült, feltételezem azért írja hogy requirement satisfied, csak beimportálni nem tudom valami miért. Rosszul tettem fel a kérdést, bocsánat.
2022. jún. 26. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a #3-as hozzászólásban említett hibaüzenetre:

[link]

akkor az első találatnál:

[link]

ahol az Elasticsearch könyvtárat akarja beimportálni az illető, ott kiderül, hogy az okozta a problémát, hogy a python projekktfájl neve "elasticsearch.py" volt ez ütközött a beimportálandó könyvtár nevével.


Esetedben ellenőrizd, hogy akár a saját projektfájlod nem numpy.py névre hallgat-e, illetve, hogy a projektmappában nincs-e numpy névre hallgató állomány?

2022. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Áhh és tényleg, valóban numpy.py volt a neve.

Pedig még emlékszem is, hogy pár napja olvasgattam, és volt valaki akinek ugyanez volt a problémája, csak más package-vel.

Húú hát ez most óriási megkönnyebbülés. Köszönöm!

2022. jún. 26. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!