Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak én érzem ezt így? Egyetem...

Csak én érzem ezt így? Egyetem vs autodidakta tanulás.

Figyelt kérdés
Az egyetemen megtanult algoritmusokat és adatszerkezeteket még most is értem, többségüket mindenféle gond nélkül alkalmazom még így 4-5 év távlatában is, hiába nem volt rá szükségem időközben. Azóta folyamatosan képzem magam (technológiák tekintetében ezzel nincs is gond), viszont algoritmizálás szintjén úgy érzem nem tudok fejlődni egyedül. Hiába csinálok leetcode-on feladatokat, nem vagyok jobb, mint egyetem végén. Az algoritmusok megértéséhez 10x annyi idő kell, mert nincs anyag (vagy rosszak), nem lehet kérdezni, stb. Arról nem is beszélve, hogy úgy érzem ezek a leetcode/codeforces feladatok sokkal inkább lexikális tudást néznek, mintsem logikát. Logikából soha nem tudtam semmit megoldani, ha nem tudtam a specifikus algoritmust, amit kérnek. Ha pedig ismerem az algoritmust, akkor annak az általános vázán felül szinte semmi nehézség nincs a feladatban. Ti hogy látjátok?
2022. jún. 27. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
A nagy szamok torvenye alapjan rajtad kivul biztosan van mas is, aki igy erzi.
2022. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi captain obvious :D
2022. jún. 27. 09:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Logikából soha nem tudtam semmit megoldani, ha nem tudtam a specifikus algoritmust, amit kérnek."


Más meg tud, ez különbözteti meg többek között a jó programozót a betanított munkástól. A problémamegoldó készség.

2022. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Mit kéne látnunk?
2022. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3: Nézz meg egy tree kérdést. Ki kell hánynod magadból egy mélységi vagy szélességi bejárást. Ha ez megvan, akkor azt már egy óvodás is kiegészíti, hogy illeszkedjen a kérdéshez, gondolom erre gondolsz a "Más meg tud" alatt. De a mélységi bejárást nem fogod fejből kitalálni. Vagy egy másik eset, amikor a problémát lehet egy gráf-problémának tekinteni. Ott sem fogod kitalálni a kruskal algoritmust. Persze ahhoz tényleg kell vagy 2 iq, hogy tudd melyik algoritmust kell használnod, de ha ezt nem ismered, akkor b*szhatod.


#4: Gyengébbek kedvéért: ez egy témaindító volt, hogy az egyetemnek mekkora szerepe van a jó algoritmizáló készség elsajátításában(?), plusz megkérdőjeleztem ezeknek a gyakorló oldalaknak a hasznosságát.

2022. jún. 27. 10:01
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Eleg egyszeru letesztelned ezt a teoriadat, tanuld be az osszes kompetitiv programozashoz hasznos algoritmust (ez ilyen 100-as nagysagrend, tehat ha csak haromnaponta tanulsz meg egyet, akkor is megvagy egy even belul minddel) es nezd meg, hogy milyen ratingig jutsz mondjuk Codeforces-on.
2022. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

A valóban gyengék kedvéért: Te leírtál valamit, amit tapasztaltál, a saját aspektusodból. Ebből a leírásból az derült ki, hogy nincs affinitásod ehhez a tevékenységhez. Majd a mondandód végén felteszel egy kérdést, hogy "mi hogy látjuk?". Mégis, mit kéne látnunk?

Én a helyedben nem az egyetem és a gyakorló oldalak példafeladatainak hasznosságát kérdőjelezném meg, hanem a te kompetenciádat.

Tudomásul kellene venned, hogy nem mindenki születik Csajkovszkijnak, Donald Knuthnak vagy Ruzsa Magdolnának.

2022. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudsz fejlődni, mert a munkád során egyszerűen erre nincs szükség. Ha téged ez tényleg ennyire zavar, akkor keress másik munkát, egy olyan munkakörben, ahol tényleg algoritmus fejlesztés történik, vagy kritikus a komoly optimalizáció. Egy ilyen környezetben megkapnád a kellő segítséget, hogy továbbléphess.


És igen, az egyéni képességek eltérnek, valaki ezt meg tudja ugrani egyedül, mások nem. A legtöbb embernek (és munkakörbe) elég, ha a már meglévő alapvető algoritmusokat értik és megfelelően alkalmazzák.

2022. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7: Én tisztában vagyok a kompetenciáimmal :D Nem vagyok top fejlesztő, közel sem. Napi 4 órában írok API-kat, de megkapom érte a bruttó 1m-et, a többi nem érdekel.

Ettől még a kérdésemben van egy hipotézis, lehet mellette vagy ellene érvelni, ha szeretnél. Ha nem, akkor nem muszáj, szerintem senkinek nem hiányoznál :))


#8: ebben van valami.

2022. jún. 27. 11:19
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Neked inkább a kompetenciád hiányával kéne tisztában lenned. Ezen túl, miből gondoltad, hogy engem érdekel, hány órát dolgozol naponta és mennyiért teszed? Nem érdekel, ahogy az sem, hogy szereted-e a mákos makarónit. Amúgy meg, ez, amit írtál, nem hipotézis, csak nyafogás és üres félrebeszélés.
2022. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!