Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megvalósítani a...

Hogyan lehet megvalósítani a dinamikus összegfokozatos listát Turbo vagy Borland Pascalban és milyen típusú fájlként lehet menteni benne?

Figyelt kérdés

#lista #memória #dinamikus #összegfokozatos lista #dinamikus összegfokozatos lista #memóriafájlok
2022. aug. 9. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Type TmyData = record

......vnev: string[40];

......unev: string[40];

......lakc: string[128];

......slry: Uint32;

......sexo: boolean = true; // male equ true, female equ false

.....end;


myDinArr : array of TmyData;

myDinArrIndex: Uint32 = 0;


setlength(myDinArr,myDinArrIndex+1);

setlength(myDinArr,myDinArrIndex-1);


setlength(myDinArr,myDinArrIndex-5);

setlength(myDinArr,myDinArrIndex+12);


---

Arra figyelni kell dinamikus tomboknel, hogy a nulladik indexuk nem irhato es olvashato. Tehat, ott az indexhatar > 0.


Pascalban alapvetoen harom fele file tipus letezik.

Az egyik a text, ez formazatlan szoveges allomanyokkal valo muveletekhez jo.

A masik a binaris, ez plain binaris allomanyokhoz valo, un. 'all in one' tipus.

A harmadik a tipusos file. Ez utobbi meg rekordokba szervezett adattombok irasahoz, olvasasahoz valo.

2022. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A láncolt listára gondoltam.
2022. aug. 9. 16:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolok én arra, hogy adva vannak a számlabefizetések és összegzi naponta, havonta és évente?
2022. aug. 9. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

lol.

Nem. Az összegfokozatos lista, vagy tömb, olyan összetett adatszerkezetek tárolója, ahol az adatszerkezetek valamelyik adattagja csoportosítható.


A láncolt lista meg egy olyan lista vagy tömb, ahol az egyik tömbelemről egy másikra lehet lépni, programozottan, mivel a listaelemeknek van legalább egy mutatójuk is, ami mindig egy másik listaelemre mutat.



egyirányú: [ADAT]-mutato


kétirányú: mutato-[ADAT]-mutato


[11][54][19][89][66][14][22][37][80]


[11](3)[54](5)[19](7)[89](1)[66](4)[14](2)


A sima zárójelben a következtő listaelem indexe, a szögletesben pedig maga a listaelem, azaz, az adat.

2022. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így talán jobban kivehető:


[11](3) [54](5) [19](7) [89](1) [66](4) [14](2) [30](6)


Ezt a láncolt listát bejárva, az adatokat kiolvasva a köv. sorrendet kapjuk:


11, 19, 30, 14, 54, 66, 89, ->11

2022. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Én vagyok a kérdező és én az összegző listára gondoltam. Pascalban ez az egyik legnehezebben elkészíthető feladat. Azt írod nem lehet láncolt listára fűzni dinamikusan az összegfokozatos listát?
2022. aug. 9. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!