Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Manuális tesztelőkre van igény?

Manuális tesztelőkre van igény?

Figyelt kérdés

Megéri elvégezni egy ilyen képzést?

Az lenne a tervem, hogy mellette tanulom tovább a programozást magamtó. Addig is az IT-ban dolgoznék.


Ez a taktika működhet?


És megéri elvégezni a manuális tesztelőit? Később lehetek automatizált tesztelő is? Gondolom azt még inkább keresik.


köszi a válaszokat.



2022. aug. 10. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Manuális tesztelőnek nem kell képzés.


Egyetemen voltam manuális tesztelő és konkrétan semmi követelmény nem volt, még az sem, hogy a képzés amin vagy infós szakirányű legyen.


Csak a hallgatói jogviszony kellett, de nyílván az is csak a foglalkoztatás szempontjából volt fontos.


Az már teljesen már, hogy én pont infós szakon voltam és végül programozó lettem :D, de elvileg ehhez semmi nem kell, ezért nem hiszem, hogy megérne elvégezni egy ilyen képzést.


A manuális tesztelésnek meg semmi köze a normális teszteléshez, hiszen itt effektíve nem írsz teszteket, csak kattingatod a felületet, jelzed ha van valami hiba és visszacsatolást adsz a felhasználói élményről, meg időnként fejlesztési javaslatokat.


Tehát lényegében egy termék tesztelő szerűség, de nincs sok köze a tényleges tesztíráshoz.

2022. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Tehát amit Te csináltál manuális teszt alatt,az a 'monkey test' volt. Na a manuális tesztelés az nem ez. :)
2022. aug. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egyébként, test automation-nel nem lehet mindent lefedni. A múltkor dumáltam egy haverral, aki pm egy szoftvercégnél, ő mondta, hogy csak az ő projektjére 5 ilyet fel tudna venni azonnal. (meg 10 fejlesztőt is, de nem ez volt a kérdés :)
2022. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van.

Sok okból vannak manuális tesztelők.

Vannak olyan feladatok amik automatizált tesztelése nem olyan egyszerű.

Mindent lehet kb csak van egy dolog ami nem megy. Az emberi tényező.

Ha egy fejlesztő kitalálja a tesztelési folyamatot frankón végig megy szuper. Felhasználón meg elbotlik a dolog. Hajmeresztő dolgokat tudnak csinálni és nincsenek felkészülve erre a fejlesztés folyamán minden esetben.


Aztán vannak a nagyon bonyolult eszközök tesztelése. Eleinte annyi meló automatizálni hogy addig manuális tesztelésre van szükség.


Jellemzően ezek ERP eszközök... Ahol végig kell mennie egy folyamaton és nem csak hogy nem lehet hiba hanem az eredménynek is megfelelőnek kell lennie.

Logisztika, pénzügy, gyártás ha van, raktárak, stb.


Mi is használunk manuális tesztelőket. Nem egy leányálom, de full remote, és csak annyi hogy minden nyüves lépést folyamatosan dokumentálni kell.

2022. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!