Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itthon meg lehet tanulni az...

Itthon meg lehet tanulni az SAP fejlesztést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg is fejlesztőként dolgozom, csak főképp PHP-ban kb 10 éve.

Fejlesztettem Java-ban és C#-ban is kisebb dolgokat, amik rendes production kódok. Illetve C, C++ kódokat is írtam még régebben, de az inkább egyetem/hobbi volt.


Ezeket figyelembevéve mennyire nehéz megtanulni itthon az SAP fejlesztést?


Egyátalán lehet local-ban futtatni tesztelgetés miatt? Vagy erre milyen módok vannak?


Egyelőre csak megnézném milyen, később akár váltanék is ha tetszik és eljutottam már egy piacképes szintre.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 10. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Még a nyelvhez (ABAP) is nehéz hozzáférni.

Szerintem nem lehet, de nem is kell. Az SAP/ERP rendszerek sem igényelnek extra ismereteket, csak jó programozói készséget. Nyilván óriási különbség van a modulok között, de egy kezdőnek nem kell attól tartania, hogy megoldhatatlan feladatot bíznak rá.


Ezt nézd meg:


[link]

2022. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itthon?


Még otthon is.

2022. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló.


Igazából kicsit olyan mintha valami óriási titok lenne ez az SAP fejleszés. Mintha valami 1000 éves nyelv lenne, mert van róla anyag a neten, de nem áll össze a kép.


Eddig amiket láttam, az kb SQL szintű dolgok. Olyan kódrészt még nem láttam, ami ne ilyen SQL szerű lenne. Hogy lehet például egy számlázó összeköttetést csinálni benne?


Vagy én tapogatózok rosszfelé és nem ilyeneket csinál egy SAP fejlesző?

2022. aug. 11. 09:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem titok ez. Csak a cég a kezdetekben belerakott rengeteg pénzt, ismeretet és energiát. Az első munkáik zömét még assembly-ben fejlesztették, később, a begyűjtött, elemzett információk birtokában kifejlesztették az ABAP-ot. Most nyilván nem akarják, hogy a saját fegyverükkel végezze ki őket egy huncut startup.
2022. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ERP egy kicsit más állat fajta mint a kisebb projektek.


SAP meg még ezen belül is egy egyedi állat fajta. Maga a belső logika, felépítés és a totálisan egyedi eszközök ami nagyon eltérő.


Sok erp van ami nagyon eltérő a piactól. Nem is ez az igazi baja az egésznek. Hanem ahogy látod nehéz hozzáférni ahhoz amin fejlesztik.

Vannak ennél cifrábbak is pl Termelő cégeknél, mert az SAP nem elsősorban termelési alapú, hanem pénzügyi alapú. És sok dolgot nem tudnak megoldani a termelésben ezzel. Vagy trükköznek, vagy külső eszközökkel, egyedi fejlesztésekkel bohóckodnak vagy leváltják egy még inkább olyanra amiről sosem hallottál és neten se nagyon van ha csak nem direkte specifikusan keresel.


Igen ERP -vel szocializálódtam, méghozzá ilyen nem ismert ERP -kkel.

Állás is alig van rá. Nem fizetnek kiemelkedően, de ha van és elküldöm az önéletrajzomat kb garantált hogy behívnak. Elküldtem pár éve egy darab önéletrajzot. Másnap hívtak telefonon. 1 hét múlva ott dolgoztam :)


SAP ennek ellenére elég univerzális sokan ismerik, szóval jó irány. Hiányosságai ellenére sok felé használják.


Jó sokat olyan nyelveken fejlesztenek ami nagyon nincs a köztudatban, közelében nincs a topp 10-20 listákon a nyelveknek. Jellemzően nem új fejlesztések, hanem évtizedes múltjuk van. Újra írni mindent egyszerűen nem lehetséges sok esetben 100k+ programról beszélünk. 40-50 évnyi fejlesztésről.


Amit a neten találsz róla abból tudsz építkezni.

Mert ugye állásra akkor vesznek fel ha van tapasztalatod, tapasztalatot meg akkor tudsz összeszedni ha tapasztalat nélkül felvesznek és betanulhatsz.

És itt nem a nyelv a kulcskérdés mert az megy gyorsan, hanem a rendszer felépítése, tudd mikor mihez és hogyan kell nyúlni és miért. Az jóval több idő mint maga a nyelv elsajátítása.

2022. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kiegészítve az előttem szólókat:


Bérelhetsz hozzáférést demo sandboxokhoz, ott tudsz gyakorolni.

[link]


igaz nem fejlesztésre, hanem egyebekre őket használtam régebben:

[link]


Könyveket lehet taláni az interneten, de ha nem sikerül, akkor küldj privit. Ha kell, fejleszteni való "gyakorlófeladatokat" is tudok küldeni.

2022. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm... Igazából az fejlesztésen belül jelenleg főképp e-commerce irányba fejlesztek, így képbejött az SAP. Jelenleg is van aktív webshop, ahol SAP-val vagyunk összekötve, de az csak SOAP-os kapcsolat. Tehát ott nem látunk rá hogy belül mi történik, csak érdekel ez az irány is.


Azt látom, hogy piacképes ez a tudás (SAP fejlesztő) csak eldugva találok róla információkat.


#6: Kicsit katyvasz van a fejemben jelenleg erről az SAP fejlesztésről. Találtam én is kódrészleteket, oktatóvideókat az alapokról (kb SQL szerű lekérdezések).

Az nem áll össze a fejemben, hogy mondjuk egy számlázóprogramhoz hogy lehet összeköttetést implementálni. Vagy teljesen rossz irányba gondolkozom és az SAP is egy külső szoftvert hív meg ezekből a célokból és "csak" egy helyen rendszerezi az információkat esetleg készít belőlük reportot?

2022. aug. 30. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

SAP fejlesztés sokféle lehet: lekérdezések, meglévő gyári programok kiterjesztése, ugy egyedi programok, Formok és outputok, interface-ek. Kb minden is.


Interface esetében persze, lehet az is amit írtál, hogy a külső környezetben meghívunk ott valamit és megfuttatjuk, de ez kevéssé jellemző. Az esetek nagy többségében csak üzenetek jönnek-mennek, és adott rendszerek vannak beállítva úgy, hogy a bejövő üzenetek esetén futtassanak meg valamit magukon belül.

2022. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!