Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excelben DARABTELI függvénynél...

Excelben DARABTELI függvénynél hogy lehet megadni hogy ne a tartományként megadott cellák tartalmát hanem a cellák tartalmának egy átkonvertált értékét hasonlítsa össze kritériumban megadottakkal?

Figyelt kérdés
Konkrétan az lenne a feladat hogy a szöveg formátumú cellákból (mindegyik 12 karakter és csak számokat tartalmaz) kivág két karaktert és számmá konvertálja és azt hasonlítom össze valamivel. Valami hasonlót szeretnék de működőképest: DARABTELI(ÉRTÉK(KÖZÉP(A1:A10;9;2));">5")

2022. aug. 15. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Makrózd le lépésről lépésre, hogy mit csináljon.


Ha ragaszkodsz a függvényezéshez, akkor hasznald először a BAL majd a JOBB függvényt, ha megvan fixen, hogy hányadik karakterek kellenek.

2022. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Kipróbáltam segédoszloppal, és ez mindig ugyanannyit adott:

=SZORZATÖSSZEG(--(KÖZÉP(A1:A10;9;2)>"5"))

2022. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Most nézem, hogy kimaradt egy nulla:

=SZORZATÖSSZEG(--(KÖZÉP(A1:A10;9;2)>"05"))

2022. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as köszi. Egyenlőre nem tudom hogy hogyan de tényleg működik a képlet.
2022. aug. 15. 19:22
 5/7 A kérdező kommentje:

Jah, így viszont valamit még kérdeznék. Több feltételt (eredetileg a DARABHATÖBB-et akartam használni) hogy lehet megoldani ezzel a szorzatösszeggel? Pl. B1:B10 oszlopban lévő számoknál csak x-nél nagyobbak-at vegye figyelembe.

DARABHATÖBB(A1:A10;">5";B1:B10;">3")

2022. aug. 15. 19:38
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Szorzatként:

=SZORZATÖSSZEG(--(KÖZÉP(A1:A10;9;2)>"05")*(KÖZÉP(B1:B10;9;2)>"03"))


Magyarázatként itt a két Google gyorskeresésre kapott link, ami alapján összedobtam a képletet:

[link]

[link]

2022. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz megvan
2022. aug. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!