Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van Szegeden olyan IT cég aki...

Van Szegeden olyan IT cég aki foglalkozik kezdőkkel vagy szó sem lehet róla?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy IT cégnél dolgozom, de nem fejlesztőként, hanem irodai munkásként, de a végzettségem szoftverfejlesztő. Idén végeztem a sulit és gondolom senkinek nem kell bemutatnom, hogy egy 2 éves emelt szintű képzésen nem lehet elsajátítani mindent. A jelenlegi cégnél vesznek fel kezdőket, de nem ül melléjük senki, hogy segítsenek nekik, max kérdezni tudnak (egy fejlesztőtől!!), ami azért naponta nem 2 kérdés ebben az esetben, így az egyébként is leterhelt fejlesztő nem tud sokat foglalkozni velük, a többi fejlesztő pedig nem releváns ebben, ők más területen dolgoznak. A tudásuk kevés, ezért a fizetésük sem magas (kb nettó 200). A cégvezetés szerint más cégek túlfizetik az embereket, miközben sz..r munkát végeznek, ergo mintha a rosszért dicsérnék őket. Itt elvárják, hogy a fizudért mutass is valamit a fentebb leírt segítséggel. Valamint a cégvezetés szerint nincs olyan cég ahol mentorálják a kezdőt (mert nem kifizetődő és isten ments) és megkapja a nettó 250-300eft körüli fizetést. Kérdésem az, hogy valóban így vannak Szegeden és környékén is ezek a dolgok? Személy szerint engem teljesen elkeserít ez a vélemény, mert úgy érzem magam, hogy egy rakás nulla vagyok, de fejlődnék,tanulnék nagyon szívesen, de ezt tényleg egyedül kell megtennem a legelején?

2022. aug. 25. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szó sem lehet róla.
2022. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Hazudik a céged és a főnökség, mily meglepő.

Minden normális cégnél dedikált mentort illik egy kezdő mellé tenni, aki az első 3 hónapban akár heti 8-10 órát is tud segíteni ha szükséges.

És nem, nem túlfizetettek a fejlesztők, minden más munkakör alulfizetett.

Németek, franciák, angolok 3-szor annyit keresnek azért, hogy egész nap vakarják a töküket. Ez államszintű jelenség, egyszerűen a kivándorlás veszélye miatt muszáj picit magasabban lenni az IT béreknek, de a többi szektorban nem jellemző annyira ez.

2022. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát tapasztalat nélküli kezdőket nem nagyon szeretik a cégek ez tény.

De ha felvesznek akkor általában van mentorálás és ha valami gondod van akkor fordulhatsz másokhoz.

Persze nem fogják a kezedet végig fogni mert arra nincs idő.

2022. aug. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Te olyan "iskolát" akarsz, ahol neked fizetnek, hogy taníthassanak. Nyilván ilyen k.vára nem létezik érthető okokból.
2022. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 -esnek

A kérdés nem ez volt.

Egy ember aki kijön a suliból, rendelkezik egy kis tudással, mennyire jellemző az, hogy a cégek segítik annak a szakmának az új tulajdonosát, hogy jövőben jövedelmező, hasznos munkát tudjon adni.

A fizetést megint lehet új témaként értelmezni természetesen..

2022. aug. 26. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz segítség alatt?

Az szerintem szükséges hogy egy senior végigvezessen a projekten(igazából ha nem vagy kezdő akkor is, mert néha cég függő hogy hogyan dolgoztok, ha meg nem webfejlesztésről van szó akkor meg különösen)

Az, hogy tudsz kérdezni szerintem az alap dolog, persze az is más ha minden megakadásnál már írsz valakinek.


Konkrétan oktatni téged nem fog egy cég sem, arra van az egyetem meg a külonböző képzések.

2022. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az EPAM-nál érdeklődhetsz, ha jól tudom ott van mentorprogram. Persze azt sem úgy kell elképzelni, hogy egy fejlesző ott ül egész nap a nyakadon, de ha jól tudom a kezdőknek biztosítanak embert, akitől kérdezhet ha problémája van. Persze csak hallomásból tudom így, de egy próbát talán megér.
2022. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Evosoftnal is van valami hasonlo.
2022. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nincs hogy melléd üljenek. Cégek meg egyből mindenben 100 év tapasztalatot várnak el akkor is ha a nyelv pár éve létezik csak.


HR töketlen 99 -ban. Még is rájuk bízzák a toborzást.


Szal hát Franciáknál az a szokás hogy folyamatosan zaklatod a másikat ami marhára rontja a hatékonyságot. Egészen annyira is hogy nem lehet dolgozni tőle de ez ott "normális". Dolgozom velük. Hagyjuk.


200 hát nem túl nagy fizu... Szegeden nincs sok It állás, és ezzel visszaélnek mint látszik. Budapest központú az ország. Sajnos ez van. Másik gond hogy átverekedd magad a HR -en. Akik 99% ban kiszúrnak akkor is ha amúgy megfelelsz, sajnos nem kompetensek IT témában azok sem akik erre vannak specializálva.

Alapvetően úgy néz ki, vagy úgy nézne ki hogy alap oktatások után, kijelölnek valakit aki munkával lát el és tőle tudsz kérdezni időnként, együtt dolgoztok, és nem 20 újat felügyel. Itt nem a nyelvek megtanulása a lényeg. Trükkök megtanulása, de sokkal lényegesebb mindig a helyi munka viszonyok, helyi környezet megtanulása. Durvább helyeken tapasztalattal is eltarthat akár simán egy évig.


Piac gazdaságban az sajnos úgy működik hogy elsőnek leteszel valamit az asztalra bizony. Emelés csak utána.

Céged hozzáállása ettől függetlenül nem jó. Tanulj sokat, képezd magad és keress másik állást közben. Ha máshogy nem megy, otthon is lehet tanulni.

Igen tudom munka után pihenni is szeretnél. Az van hogy az IT egyes részei nem arról szólnak hogy otthon pihengetsz. Még ha ezt is sugallják. Sajnos sokat kell tanulni, pláne ha váltani akarsz technológiák között. Vicces módon azon vannak fennakadva ha 2-4 hét alatt elsajátítható techgnológiákat nem ismered miközben a teljes betanulás ennél jóval több. Odaírják hogy Python, de neked löveted nincs hozzá mert PHP val foglalkoztál. Mikor gyorstalpalón cégen belül 2-4 hét alatt bármelyik nyelv felkapható ezen rugóznak a legtöbbet. Pedig egy jó becsületes, szorgalmas odafigyelő ember többet ár bármelyik lánglelkű zseniális de trehány kókányolónál akinek van 5 év tapasztalata. Még is ebbe kapaszkodnak a HR nél tűzzel vassal. Szállítják a xarabbnál xarabb embereket mert ért ehhez. Nálunk ez történik. HR nem érti mért nem felelnek meg az emberek mikor a kiírásnak megfelelnek az emberek.

Otthon képezd magad. Becsüld meg az állásodat akkor is ha xar. Végezd el a dolgod a lehető legjobban. Nem kell extra munkázni, csak a tiéd legyen meg mindenképpen. Ha megkérnek erre arra eldöntöd megcsinálod -e. Szímpatikus lehet a cégnél ha igen. Közben tanulgatsz helyben ha lehet kérdezősködsz kicsit.

Otthon meg képzed magad. Más út nincs.

2022. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem a Sonrisához frissdiplomásként nettó 270-ért vettek anno fel. Tény hogy nem sok, de később miután minőségi munkát tettem le az asztalra emeltek is szépen. Nehogy elhidd, hogy a 200 nettó egy elfogadható fizu, még juniorként Szegeden se. Aki nem tudja/nem akarja megfizetni a munkád piaci árát az nem versenyképes cég, ennyi. Amúgy meg a távmunka korát éljük, simán dolgozhatsz akár pesti cégnek is többért.
2022. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!