Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itthon mekkora a választék...

Itthon mekkora a választék Springgel foglalkozó cégek terén?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni, hogy hova tudnék jelentkezni és azt látom, hogy rettenetesen kevés cég foglalkozik springgel.


Multikat nem is nagyon látok és amik szembe jönnek, azok is leginkább pici magyar cégek, amiktől mindenki óvaint.


Meg persze van 1-2 közvetítő cég, mint az Epam, de nagyon nem látok nagy választékot.



2022. szept. 4. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Komolyabb cegek kozul szinte senki nem hasznal Springet, miert keresel ilyet?
2022. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mert egyetem alatt ezzel foglalkoztam önmagam a legtöbbet, kötelező gyakon és szakdogán is ezzel foglalkoztam.


A Java EE picit fapados a springhez képest, amiért kevésbé tetszik.


Androidot nem igazán szeretem és az amúgy is kotlin felé megy, tehát ott a javára már nem fókuszálnák.


A core javás pozíciók meg annyira nem érdekelnek, ahol mondjuk java + python segítségével kell valami networkinges cuccot csinálni.

2022. szept. 4. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy írtad is, gyűjtőmultiknál és KKV szinten megy még a Spring.

A nagyok közül eleve nem sokan használnak már Javat, ha mégis akkor vagy saját internal frameworkkel vagy valami lightweight open source frameworkkel. A komolyabb Java használók közül Revolut pl. Spark Javat, Oracle Dropwizardot használ, más nem is nagyon jut eszembe.

EPAM, Evosoft, Morgan Stanley, Lufthansa, Ericsson stb. szinten érdemes keresgélned szerintem, ha a KKV-kat el akarod kerülni.

2022. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor a java leágazóban van? Azt hittem ez a legkeresetebb nyelv kb minden kimutatás szerint.
2022. szept. 4. 14:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg a Java/Spring projekt még mindig, csak nem a top cégeknél.

De fintech területen pl. tök népszerű és jól is fizet az EPAM szinthez képest pl. egy Wise.

2022. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyek azok a top cégek, ahol nem használnak Java - springet? MAANG cégeknél szinte mindegyiknél tudom, hogy van Java spring orientált team.


Egyébként kb 80-20 lehet a spring nem spring projektek aránya. Szinte mindenhol ilyen embert keresnek, ahol van java projekt.

2022. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
#6 elolvastad egyaltalan a kerdest? Eleg az elso szot.
2022. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
És te? Különben, minek beszélsz a revolutról, ahol csak remote pozíció van itthonról. Remote-ban pedig bármelyik maang-nél lehet dolgozni.
2022. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 egyreszt nem en irtam a Revolutot, masreszt ok Magyarorszagon bejegyzett ceg, tehat a magyar leanyvallalatuknal dolgozol alkalmazotti statuszban attol fuggetlenul, hogy van-e Magyarorszagon fizikai irodajuk, vagy nincs.

MAANG-nal pedig nem fogsz remote-ban Magyarorszagrol dolgozni fejlesztokent (Google-t kiveve nyilvan).

2022. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Telekom-ban tudom vagy NodeJS vagy Java Spring-et használnak, abból is a reaktívat, azaz a WebFlux-ot. Ide tudnám sorolni még a BlackRock-ot, Lufthansa, a magyar SEON-t, és folytathatnám a sort.


Az egy badarság, hogy a nagy tech cégek nem használnának Spring-et, ha Java-znak. (Jó nem mind, de elég sűrű.) De, hogy pontos legyen: Nem direkt Spring Framework-öt, hanem Spring Boot-tot.


Igaz a JavaEE (vagyis új néven JakartaEE) és a Spring vetély társak.


Engem már egy jó keres mindenféle cég, hogy menjek hozzájuk dolgozni. Aki azt állítja, hogy a Spring leáldozóban van vagy nincs rá kereslet, az szerintem kő alatt él és szentül meg van győződve róla.

2022. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!