Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor programozást tanulsz/fe...

Amikor programozást tanulsz/fejleszted magad hova jegyzetelsz?

Figyelt kérdés

A Drive-omban akarok egy Word-doksit nyitni emiatt. És így szépen online tudom használni akkor is ha könyvtárban vagyok, vagy mobilról vagy a laptop-omról.


A kérdés az, hogy ez-e a legjobb formátum.

Pl a Google Colaboratory is opció lehet.



2022. szept. 10. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Én füzetbe... És ez komoly. Sokkal gyorsabb, rugalmasabb (pl. ábrákat, vázlatrajzokat sokkal gyorsabb füzetbe mint wordbe).
2022. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
#1 jah, sokkal gyorsabb, rugalmasabb, aztan ha keresni kell benne, akkor meg sokkal lassabb, rugalmatlanabb.
2022. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig simán notepad-szerű szövegszerkesztőbe jegyzeteltem, újabban már sehova sem.
2022. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Én Notepad++-ban az adott nyelv kiterjesztésével mentem el.

Pl. van egy python.py file-om, így szépen kiemeli a szintaxist. :)

Ami csak szöveg, azt úgy írom, mint ha komment lenne.


Ugyanígy .js, stb.

2022. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem jegyzetelek, csak programozok.


Most is munkahelyen volt egy nagyon ritkán használt java 8-as dolog, amit előszőr használtam és akkor megértettem, hogy mire való és hogy kell használni.


Ha valaha elfelejtem visszakeresem a kódot.


Ez nem vers tanulás, csak megérted a dolgokat hogy működnek és begyakorlod.


Fejből meg soha sem fogsz mindent tudni, erre való az internet, de ha már egyszer megértetted és tudod, hogy mit kéne adott helyzetben használni, akkor már rettenetesen egyszerű megtalálni a neten a megoldást.

2022. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Sehova, ha egy problémával többször találkozok akkor egy idő után úgyis megjegyzem a megoldás menetét, egyébként meg minden másra ott a stackoverflow + google
2022. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Én Obsidian-t használok, az előnyei:

- Markdown-t kezel: nagyszerűen lehet szöveget formázni/tagolni benne.

- Csomó billentyű kombinációt ismer, nagyon könnyen lehet navigálni a jegyzetek között.

- Mivel markdown, ismeri a kódblokkok fogalmát, és mint ilyet, megadva a blokk-ban használt nyelvet, annak megfelelően syntax highlight-ot is csinál.

- Az .md file-ok lokálisak a gépeden. Én mondjuk githubra is mentem a jegyzeteimet.

- Mivel markdown, simán lehet linkelni weboldalakat, de még a jegyzetek között is.


Érdemes megnézni egy online tutorialt a használatáról, mert milliónyi funkciója van. Ezelőtt typorat használtam, az is nagyon jó volt, de fizetős lett, én meg csóró keleteurópai maradtam.

2022. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha programozok akkor sehova, ha valamit meg kell keresnem és sokszor találkozok vele akkor úgy is meg fogom jegyezni.


Ha algoritmust vagy logikát kell kitalálni akkor tabletre írok mert tudok rendesen rajzolni és annotálni.


Tanulás kb ugyan az mint a programozás, magadtól kell megkeresni az építőelemeket, ha sokszor szükséged van egy adott elemre akkor az 5. Google keresés után megjegyzed.

2022. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Sehova. Mármint mi az a dolog amit a Google nem talál meg 30 másodpercen belül?
2022. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanuláshoz, jegyzeteléshez főleg füzet párti voltam/vagyok. Egyetem alatt sok füzetet teleírtam. Manapság mondjuk keveset írok kézzel, weben vagy az aktuális kódban szoktam keresgélni, ha valami nincs a fejemben.
2022. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!