Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Raw TCP packetként .js fájl...

Raw TCP packetként .js fájl küldése HTML-el, hogyan megoldható?

Figyelt kérdés

Röviden az lenne a kérdésem, hogy lehetséges kiküldeni egy .js fájlt a HTML-t tartalmazó TCP packet mellé.


[link]


Itt van egy szimpla HTML fájl, amiben benne van a következő sor:

<script src="./Line Chart Multiple Axes_files/Chart.min.js.download"></script>


Azt hogy tudom elérni, hogy ezt a fájlt a böngésző távolról el tudja érni, hogy kell kiküldeni? Vagy ezt összefűzés nélkül nem is lehet megcsinálni? Összefűzni nem gond, csak kíváncsi vagyok, van-e erre valami jobb technika.


Jelenleg szenzorok adataiból generálok táblázatot és lokálisan érem el, direkt nem használtam webservert, de úgynézki szükségem lesz rá, és akkor ez a megoldás már nem játszik, hogy elérem a html fájlt a fájlrendszerből.


Köszönöm a válaszokat. Sajnos googleban erre nem találtam semmit.



#HTML #C++ #TCP #charts.js
2022. szept. 11. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ezt a file-t odateszed lokálisan a filerendszereden a html mellé (nyilván a megfelelö path-ra: Line Chart Multiple Axes_files/Chart.min.js.download), az úgy nem jó?
2022. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, ez volt az első amit kipróbáltam :D
2022. szept. 11. 20:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgynézki a böngésző küldi a request-et a megadott fájlokra, kis debugolás után erre jutottam, így már tudom implementálni.


GET /Line%20Chart%20Multiple%20Axes_files/Chart.min.js.download HTTP/1.1

GET /Line%20Chart%20Multiple%20Axes_files/utils.js.download HTTP/1.1


Azt hiszem, hogy a probléma megoldva. Nem vagyok web programozó, messze áll tőlem a web.

2022. szept. 11. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejtem, hogy ez valami adatgyűjtős, mikrovezérlős/egylapkás számítógépes projekt lenne, ahol az adatokat megjelenítő oldalt egy az egyben - egy HTML állományban, ami tartalmazza a Javascript-kódot és a CSS stíluslapot is - küldenéd ki egy TCP-kapcsolat keretén belül?


Erre az egyik megoldás a soron belüli beágyazás (Javascriptnél a <script> és </script>, CSS-nél a <style> és </style> tagek között), egy másik, hogy a szkriptet/stíluslapot base64-el kódolod, és data URL-lel - [link] illetve [link] - (Javascriptnél a <script> tag "src", CSS-nél a <link> tag "href" attribútumába) meghívod (viszont ez elég erőforrás-pazarló).


Esetleg ha már erőforrás-takarékosság: demoscene-es körökben láttam azt a trükköt (itt egy példa rá: [link] ), hogy a Javascript-kódot karakterenként, egy veszteségmentesen tömörített PNG-kép egy-egy képpontjának színcsatornáinak értékeként tárolják el, majd a képet megnyitva/kibontva futtatják a Javascript-kódot. ;)

2022. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további tanácsot, sikerült megoldanom már a problémát. Valahogy elkerülte a figyelmemet ezelőtt, hogy a kliens küldi a kérelmet a .js scriptekre is GET-el az első oldallekérés után, és csak továbbítanom kell TCP-n a kliens felé a scriptet. Nekem ez tűnik jelenleg a legkézenfekvőbb megoldásnak.
2022. szept. 11. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a http nem egy bonyolult protocol, ráadásul neked csak egy kis subsetjére lenne szükséged.

A kulcsszavak közül elég támogatnod a GET-et, request headerek közül kb semmit, response headerek fixek.

404 meg 500 response-okat érdemes implementálni.


Valószínüleg ez 50-100 sor között megoldható, minimális utánnajárással.

2022. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem volt bonyolult, csak nem tudtam, hogy külön küld GET kérelmet a script fájlokra, amik benne vannak a HTML-ben.


Ha valakit érdekel, itt van a kód, nincs meg 100 sor :D


[link]

2022. szept. 23. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!