Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási területek:...

Programozási területek: szakmai jellegű "összefoglaló" létezik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Létezik olyan "rövid összefoglaló", ami alapján valaki tud tájékozódni, hogy az egyre szélesebbé váló területek közül mi lenne számára megfelelő, hol érdemes fejlődni?

Írom hogy mire gondolok.

Például: "adatelemzés: szükséges hozzá ennek-annak-amannak az ismerete, felsőfokú matematikai tudást igényel, stb

Adatbányász: mit kell ismerni, milyen tudást igényel...

Szoftvertesztelő: mit kell tudnia, milyen készségek kellenének

programozás: asztali alkalmazások írása, mit kell tudni, milyen területek vannak

web-fejlesztés: mit kell tudni-ismerni, keretrendszerek, frontend/backend fejlesztés stb.

Hasonló létezik, egyfajta "pályaválasztási tájékozódás" jelleggel?



2022. szept. 14. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azt meg tudod mondani, hogyha látod leírva, hoyg valamihez X technológia kell, akkor honnan tudod, hogy az számodra megfelelő?


Ha valaki nagyon vakon van, akkor szerintem sokkal fontosabb, hogy mondjuk több területen megpróbál 1-1 kisebb feladat megoldani, hogy rálásson valamennyire 1-1 technológiára és ha nem tetszik neki, akkor el sem kezd benne elmélyedni.

Akinek meg már van alapszintű ismerete az nem fog random váltani, illetve tudni fogja, hogy neki mik kellenének.

2022. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Több mint 20 éve megszerzett, "Pascal-nyelves" programozó OKJ-vel nem tudom mit lehetne kezdeni és mi lenne jó.

Azt tudom, hogy mik azok amik nem mennek: erős matek, bináris fa, gráfok, tömörítési algoritmusok stb.

2022. szept. 14. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Áhh, igen, ez sok mindent elárul.

Bár nekem még mindig kérdéses, hogy ha random ráböksz egyre, akkor mi a garancia, hogy az ott leírtak menni fognak vagy épp tetszenek majd.

2022. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, el kell benne mélyednem.

A probléma igazából az, hogy nem tudom: mihez van (lenne) tehetségem a területen belül.

"Komolyabb" programokat is csak sajátmagamnak írtam régebben, például SMS küldő/fogadó és telefonkönyv-kezelőt, vagy egyszerű szövegfájl-feldolgozót.

2022. szept. 14. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Szerintem az ilyen saját projektek is segítenek. Pl. a CSS-t abból is meg lehet ismerni, és azért a többség nem szívesen nyúl hozzá.

2022. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Több mint 20 éve megszerzett, "Pascal-nyelves" programozó OKJ-vel nem tudom mit lehetne kezdeni és mi lenne jó."


A Pascal tudás max arra lehetett jó így mai szemmel, hogy lett valamennyi logikai készséged, rálátásod, hogy milyen a programozás, itt inkább ez számít, mintsem a Pascal. De így sokkal könnyebben átképezheted magad mondjuk egy backendesnek. Például C# vagy Java irányba. De nyilván sok másik lehetőség is van.

2022. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak azt látom, hogy "milyen irányba nem akarok menni", de hogy "milyen irányba igen" azt nem.
2022. szept. 24. 10:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg persze az a hátrány, hogy "nem tudok átszokni másra", például gyorsan kell valami szövegfeldolgozóprogram - sajátmagamnak - akkor gyorsan megírom Pascal-ban, mert túl rövid az idő hogy "utánanézzek: melyik programozási nyelvben írjam meg" pedig tudom, hogy például Pythonban sokkal rövidebb-praktikusabb lenne, mert többek közt erre (is) fel van készítve nagyon profi módon.
2022. szept. 24. 10:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!