Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozónak szeretnék...

Ha programozónak szeretnék menni, előnyt jelent a rendszerüzemeltető OKJ?

Figyelt kérdés
Eredetileg szoftverfejlesztőre mentem volna, de az időközben megszűnt a suliban, tehát most "informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus"-nak tanulok. Amúgy tanulok magamtól, már pár éve csinlok kisebb programokat, játékokat. Ha nem megyek egyetemre (márpedig nem szeretnék az emelt matek miatt), jobb esélyeim vannak egy ilyen papírral, mintha csak egy érettségivel mennék oda?

2022. szept. 21. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2022. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
9%
Dehogy tudsz te programozni (se játékot, se kisebb programokat) különben tudnád már a választ.
2022. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na most megkaptam a diagnózist XD

Amúgy attól még hogy nem arra szakosodunk, benne van a tantervben a Python, HTML+CSS, SQL is, csak arra vagyok kíváncsi hogy hátha van ezzel valakinek személyes tapasztalata

2022. szept. 21. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Öcsisajt. Ezzel a papírral lópikulát sem érsz. Anno nekem is hasonló volt a helyzet, csak az 20 évvel ezelőtt volt. A középsuliban nem indult a programozó szak, mert nem jelentkeztek elegen rá, mindenkit betettek szoftverüzemeltetőnek. Ez kb WC papírnak volt jó már akkor is, ma meg aztán pláne. Akkor nekikezdtem az egyetemnek, de a matek miatt kibuktam. Nekünk sajnos akkor felsőbbéves matekszakos hallgatók tartották a gyakorlatot és baromira nem tudtak tanítani, nekem meg nem volt senki, aki segítsen, szóval nem értettem meg, elvéreztem kalkulusból és diszkmatból.

Nekikezdtem dolgozni, egy kis cégnél, szerencsére az önszorgalomból megtanult dolgok oda elégnek bizonyultak. Viszont innentől sok éves langyos víz jött, normális programozó melóm nem volt, illetve elmentem support irányba, mert oda csont nélkül felvettek.

Ne tudd meg, mekkora erőfeszítés volt onnan visszajönni fejlesztő irányba. Arra jöttem rá, hogy hiába a tudás és a gyakorlat, amit magadtól felszedtél, a diploma NAGYON sokat dob a lehetőségeken. Én 30 éves fejjel, levelezőn, munka mellett csináltam végül meg az egyetemet. Ekkor már sikerült a matek is, mert egyrészt benőtt a fejem lágya és többet tanultam, másrészt ma már a neten millió jó tananyag van, amiből könnyen megérted a matekot, ha pedig megértetted, onnantól nem igazán nehéz. Amennyire nem ment a kalkulus anno, 30 évesen olyan könnyű volt, hála a Matekingnek (életem egyik legjobban elköltött 3 ezer forintja volt az az előfizetés!).


Szóval: ha programozó akarsz lenni, irány az egyetem és kitartás!

2022. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

"Ha nem megyek egyetemre (márpedig nem szeretnék az emelt matek miatt)..."


...akkor bizony a cégek sem szeretnének majd olyan nagy erőfeszítéssel alkalmazni téged de gl

2022. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Ettől a képzéstől nem leszel programozó, de alapnak kitűnő.
2022. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Annyit hozzátennék, hogy a diploma is nagyobb cégeknél dobja meg inkább, ahol számít kit alkalmaznak. Valamint azt is hozzátenném, mint ebben jártas személy (programtervező informatikus bsc, szoftverfejlesztő és tesztelő), hogy a diploma az rengeteg esetben csalókának bizonyul és igenis van, hogy egy papír nélküli többet tud. Nem tudom az itt végzettek mikor és hol végeztek egyetemet, de mára biztos más lenne a tapasztalatuk. Viszont mint említettem a papír nagyobb cégeknél nélkülözhetetlennek bizonyul és nem technikusi kell oda, hanem diploma, aminek érezhetően nagyobb a súlya, mert mindenki tudja a szakközépek is milyen szinten állnak hazánkban. Kisebb cégeknél referenciákkal lehet esély munkát találni.
2022. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont mint említettem a papír nagyobb cégeknél nélkülözhetetlennek bizonyul és nem technikusi kell oda, hanem diploma"


-Ezt jól megfogalmaztad, szerintem az egyetemisták többsége sem azért megy egyetemre, hogy ott fejlődjenek csúcsszuper programozóvá, hanem a papír miatt, hogy egyáltalán szóba álljanak velük a cégek.



"a diploma az rengeteg esetben csalókának bizonyul és igenis van, hogy egy papír nélküli többet tud."


-Igen, biztosan van ilyen, azonban a tapasztalatok azt mutatják, hogy a papírral nem rendelkezők többsége lemorzsolódik (beleértve az OKJ, bootcamp stb...), ezt tapasztalatból mondom, volt egy időszak amikor a multik esélyt adtak akik jobban szerepeltek az interjún, de fél év alatt kb. 10-ből 1 ember jó ha nem bukott ki és bírta a tempót. Nem véletlenül kéri a legtöbb nagy cég a diplomát, ugyanis lehet bármit mondani az egyetemi képzésre (hasznos / nem hasznos stb...) de az biztos, hogy nem egyszerű és bizonyította a hallgató, hogy kitartott és elvégezte a 3 éves képzést. Épp emiatt következtetnek a cégek arra, hogy valószínűleg rátermedtebbek és nem fognak lemorzsolódni 2-3 hónap után hanem képesek felvenni a cégen belüli tempót.

Ugye tisztában vagy vele, hogy egy pályakezdő / újonc az első x hónapban semmi bevételt nem generál a cégnek, csak viszi el a pénzt (fizetése miatt) + még a senior idejét is (akinek szintén fizeti a millió feletti fizetést a cég miközben tanítja a pályakezdőt), szóval ha 3-4 hónap után lelép egy kezdő mert nem bírja, az adott esetben több millió forintos kár a cégnek.


-Nyilván ha a papír nélküliek TÖBBSÉGE valóban jobban tudná ellátni a feladatát, mint az egyetemet végzettek, akkor őket is előszeretettel alkalmazná a cég, de ez egyáltalán nem így van a valóságban, és ha 15-ből 1 papír nélkúli veri az összes egyetemistát, akkor sem fog esélyt kapni, mert papír nélkül el sem jut a felvételi eljárásig, ugyanis egy ideje a komolyabb cégek nem kísérleteznek azzal hogy papír nélkülit alkalmazzanak (a negatív tapasztalatok miatt).

2022. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!