Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Így miért nem lehet emailt...

Így miért nem lehet emailt küldeni? Miért nem küldi el a kiválasztott email címre a levelet?

Figyelt kérdés

Egy táblának a kijelölt id-jából lekérdezett email címre szeretnék emailt küldeni, így miért nem működik és hogyan kéne:


if ( isset($_GET['move-btn']) ) {

$id = intval($_GET['move-btn']);

$email = mysqli_query($conn,"SELECT 'email' from 'order_btn' where id = $id");


$to = $email;


$subject = "Rendelés";


$message = "<h3>A rendelése elkészült!</h3>";


$header="From:email@pelda.hu"."\r\n";

$header.="Content-type:text/html; charset=utf8_general_ci";


mail($to,$subject,$message,$header);

};



2022. szept. 24. 16:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy így miért nem jó?

$to = mysqli_fetch_assoc(mysqli_query($conn,"SELECT email from order_btn where id = $id"));


$subject = "Rendelés";


$message = "<h3>A rendelése elkészült!</h3>";


$header="From:email@pelda.hu"."\r\n";

$header.="Content-type:text/html; charset=utf8_general_ci";


mail($to,$subject,$message,$header);

2022. szept. 24. 16:41
 2/13 anonim ***** válasza:
A kódot nem nézegettem, de a legtöbb szerveren a mail függvény le van tiltva. Nem ez a baj?
2022. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A mail függvény engedélyezve van itt, mert másik programomban működött. Csak ezzel a sorral nem tudom van e probléma: $email = mysqli_query($conn,"SELECT 'email' from 'order_btn' where id = $id");
2022. szept. 24. 21:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Most itt is leellenőriztem, hogy az email küldés működik, csak az email cím lekérdezésénél és kiválasztásánál van probléma.
2022. szept. 24. 22:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Emailt tudok küldeni, mert kipróbáltam egy a fájlba általam beírt email címmel és működött, de a SELECT-ált címmel nem.
2022. szept. 24. 23:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok programozó, csak hobbi szinten nézegetem. De én azt csinálnám, hogy a küldéhez használt részt első körben ki kommentezném. És be tennék egy kiíratást a lekérdezés után. Gondolom azért nem küldi, mert nem kapja meg a lekérdezésből az e-mail címet.


Ha ez megvan és ok. Akkor nézd meg újra a küldés részt.

2022. szept. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
SMTP nélkül nehezen fog menni, ha engedve van a mail(), ha nincs. Erről infót nem írtál/láttam.
2022. szept. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Felejtsd el a felsővesszőket az sql lekérésnél ha mező neveket teszel be velük.

select 'email' az nem a mezőt választja ki...



A lekérésed hibás. tanuld meg a hibakezelés alapjait.

sql lekérés tesztelése phpmyadminban

ha ott látod az eredményt, mehet a programba is.

2022. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Drone007 ***** válasza:

Ezt:


$email = mysqli_query($conn,"SELECT 'email' from 'order_btn' where id = $id");


csereld erre:


$email = mysqli_query($conn,"SELECT `email` from `order_btn` where `id` = $id");


Ahogy #8 is irta: hasznalj hibakeresest (legalabb a php logot nezegesd)

Es ajanlom a PDO-t a proceduralis mysqli helyett. Minel hamarabb raszoksz a helyes kodolasra, annal gyorsabban fejlodsz.

A PhpMyadmin eleg kezdetleges, de a helyes szintaxist legalabb ellenorizheted vele. Ezert is celszerubb adatbazisok kezelesehez objektum orientalt PDO-t hasznalni, de meg jobb, ha eleve egy olyan frameworkot hasznalsz, ami hasznal ilyesmit. Pl Laravel + eloquent

Nezz utana, es fejleszd magad


Sok sikert!

2022. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

$email = mysqli_query($conn,"SELECT `email` from `order_btn` where `id` = $id");


phpmyadminban lekérdeztem, helyes lett a kód (kiírta az idhoz tartozó email címet), de mégsem küldi el az emailt.

2022. szept. 25. 13:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!