Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó akarok lenni,de...

Programozó akarok lenni,de nincs pénzem egyetemre. Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés

Lehet belőlem profi programozó egyetem nélkül? Tehát komolyan akarok vele foglalkozni, az lenne a célom hogy programozóként dolgozhassak,utána a cél pedig az hogy saját magamnak dolgozzak. Hozzátenném nem vagyok jó matekból,tehát egyetem alapból esélytelen. Marad az otthonról tanulás vagy tanfolyam.


Melyik irány nem annyira matekos?


Milyen tanfolyamot ajánlotok? Egyedül az alapokat tanulni szerintem nem a legjobb. Nem is tudom pontosan mit kell tanulnom,milyen sorrendbe és attól is tartok nehogy kihagyjak valamit. Tehát szerintem mentorral kellene tanulnom,igaz pénz,de nem annyi mint az egyetem és legalább tudom hogy jó úton járok. Vagy tanfolyam helyett könyv kell? Vagy youtube? Nem tudom mi a jó


Ami nehezíti a dolgom,az az hogy munka mellett kell tanulnom. Szóval az is lehet hogy hulla fáradtan érek haza munkából és akkor még leülni tanulni. De mindegy, az akarat megvan csak teljesíteni kell és elérni a célt


2022. okt. 6. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Kezdjük a legelejéről: angol mennyire megy?


Ha angol nyelvvel bajok vannak akkor bele se vágj a programozás világába 2 okból:

-1. iszonyatosan korlátoltak lesznek a lehetőségeid mind az önképzés (ingyenes videók stb...), mind a felmerülő problémákra válasz találásában és értelmezésében (stackoverflow, hivatalos dokumentációk, google stb...), de még akár a szoftverkörnyezet átlátásában is (IDE, infrastruktúra stb...).

-2. Angol nyelvtudás nélkül szóba sem fognak állni veled a cégek, gyakorlatilag esélyed nincs programozóként elhelyezkedni angol tudás nélkül.


Nem azt mondom hogy anyanyelvi szinten kell tudnod angolul (bár minél jobban megy a nyelv annál jobb), de azért egy erős középfok azért a minimum, hogy ne okozzon gondot a szövegek megértése és szóban valamint írásban is tudj kommunikálni.

2022. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyetem ingyen van.
2022. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Troll a fedélzeten!
2022. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"Melyik irány nem annyira matekos?"


Észak.

Arra csak jégmezők vannak.

2022. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.államilag támogatott

Képzéseken nincs

Tandíj

2.a

Levelező képzéseket arra találtak ki, hogy suli mellett is tudj dolgozni

3.a matek nem

Lehet kifogás ha egyetemre

Akarsz menni,mivel minden Infos szakon van matek

2022. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!