Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elérhető valahol magyar...

Elérhető valahol magyar nyelven jó oktatóanyag, akár írásban, akár videóban, az útvonaltervezésről játékfejlesztéshez?

Figyelt kérdés
Amire gondolok, az a tipikus pathfinding, ami a legtöbb játékban található (gondolom), de ahol elmagyarázza érthetően, hogyan is működik ez hatékonyan. Természetesen jobb lenne, ha elméleti szinten, de főleg vizuálisan. Tehát nem egy adott nyelven, kódokon keresztül, hanem hogy én megértsem ezt fejben, aztán magamtól felépítsem, ha tisztán átlátom a működést már. Azt látom, hogy több féle megoldás is létezik, a rácsszerkezetes, vagy a másik, amikor előre meghatározott pontokat rak le manuálisan a fejlesztő, és aközött tud az AI döntést hozni. Nekem erre lenne inkább szükségem, mert az elképzelt világ útakból állna, sok kereszteződéssel, de előre lefixálható pontokból, amik között lehet haladni, de nem értem a hatékony működési elvet, keresési algoritmust, hogy melyik pontokon keresztül juthat el leggyorsabban a kiszemelt célhoz. Mert én hirtelen ha elkezdeném ezt felépíteni, akkor csak úgy menne, hogy elkezdené egy ciklusban az összes hozzá kapcsolható pontot lecsekkolni, és majd 1x megtalálja azt, ahová el is szeretne jutni. Gondolom ez még nem elég lassú, ha a célpont elég közeli tartományba esik, de ha a játékvilág másik végén van, vagyis rengeteg pont található a kezdő és a végpont között, akkor mégis mi alapján tud hatékonyan döntést hozni?

2022. okt. 13. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyar nem igazán lesz. IT nyelve az angol! Tessék megtanulni, legalább szöveg értelmezés szintig és/vagy hallásról érteni.

Nem kerestem, de előfordulhat magyar attól még, de a speciális kérdésedre csak angolul fogsz megoldást találni vagy angolul szükséges feltenni a kérdésed, ha nagyobb merítést szeretnél az adott szakértőkből.

2022. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A legtöbb dologra rá tudok keresni, amire szükségem van, csak ez most pont egy olyan mélyebb téma.

Feltehettem volna úgy is a kérdést, ha manuálisan lerakok pontokat, és a legtöbb kapcsolódik több szomszédos ponthoz is, de minimum egyhez, akkor ha egyik indexét képviseli A, és kijelölök szabadon egy távolabb eső B -t, ami nem közvetlen A szomszédja, hanem közbenső pontokon is át kell haladni, akkor milyen algoritmus alapján találják meg a legrövidebb odavezető utat a leghatékonyabb módon. Tehát értem én, hogy a program nem tudja elsőre, mint egy ember ránézésre, hogy melyik pontokon célszerű odamenni, de mégis van valami megoldás, hogy ne az összes pontot csekkolja, hanem valami alapján eldönti, hogy melyik irányban érdemes elkezdeni keresni. Lehet, hogy maga az algoritmus nem csak útvonaltervezésnél létezik, hanem van egy más fajta elnevezése, amit általánosan több féle problémánál alkalmaznak, csak én nem ismerem a kifejezést.

Igen tudom, hogy angolul jól kellene tudni, remélem egyszer eljutok arra a szintre, most még sokszor kell a fordító, meg hogy olvasni is tudjam azt, amit éppen hallok.

2022. okt. 13. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem fogalmi tévedésben vagy, az útkereső algoritmus nem arra való, hogy egy térképen sétáló NPC megtalálja, hogy merre kell sétálnia...

Mármint nyilván ilyesmire is használható, de ez egy ennél jóval általánosabb algoritmus, másrészt meg egy játékba nagy valószínűséggel nem ez kell.

2022. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Dijkstra algorithm, nekem ez jutott elsőre eszembe. Javítsatok ki, ha tévedek.

2022. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 -es, köszönöm!


Nem akarom elhinni, de van magyar videó róla, az illetőre fel is vagyok íratkozva, csak eddig az algoritmus nevéről nem is tudtam:


[link]

2022. okt. 15. 13:40
 6/6 thottee válasza:

Erre nézz rá esetleg még:

[link]

2022. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!