Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A nulláról mennyi idő alatt...

A nulláról mennyi idő alatt lehet megtanulni programozni, úgy, hogy állást is tudjunk találni?

Figyelt kérdés

A bootcampek általában 8-12 hónapos képzést adnak, ami elvégzése végén állásgaranciát adnak.

Ha valaki otthon akar megtanulni önmagátót programozni, akkor ez mennyi időbe telik? Nyilván munka mellett nem lehet napi 6-8 órát tanulni, szval ezt figyelembe véve gondolom.

Elsősorban tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy neked, az ismerősödnek, kollégádnak mennyi idő alatt sikerült?

Nyilván nem egy medior programozószint az amire gondolok, hanem egy junior szinr.


2022. okt. 15. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha munka mellet magadtól, akkor egyrészt nem fogsz minden nap tanulni/gyakorolni, és motiváció függő is, hogy mennyire értekel 2-3 hónapra rá, plusz a sok rendszerezetlen információd is lesz, amit valahogy rendszerezni is kell.


Így önmagadtól 2-3év legalább. Ha van egy mentorod, aki nap mint nap foglalkozik veled és vezet, akkor fél év kb.

2022. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Ez sokmindentöl függ, azért ahhoz hogy kompetens programozó legyél kell adottság is.


Másrészt nem mindegy hogy valaki csak azért kezd el programozni, mert kecsegtetö a magas bér és a munkakörülmények de ezen kívül semmi más motivációja nincs, na ezek az emberek gyorsan fel szokták adni.


Aki viszont szabadidejében is szívesen foglalkozik programozással, mert érdekli amit csinál és kíváncsiságból néz utána a dolgoknak nem azért ül le programozni mert "kötelezö" tanulni, na annak már van esélye, de még akkor is azt mondom hogy minimum másfél év.

2022. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Állásgaranciákkal az a probléma, hogy lehet Java kurzusra fizettél be, de csak valami nagyon sz-r python pozira tudnak berakni és majd el kell fogadnod, különben fizeted a milliókat.


Az állás meg majd persze minimálbért fizet és lesz valami 1-2 éves minimum munkaszerződés és így persze majd az adott cégnek megéri téged kitanítani.


Szerintem nem jók ezek a bootcampek. Sokan azt hiszik megtanulnak programozni, keresik a milliókat és sokkal jobb lesz az életük. Ez nem igaz.

2022. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Ez függ attól, hogy mi is pontosan az elképzelésed mint programozó, frontend backend full stack? Referenciának egy OKJ képzésen 1-2 év alatt van heti kb 10 óra programozás (C# és Java) míg adatbázis 2-4 és webfejlesztés szintúgy 2-4 óra. Azt hozzátenném, hogy ha csak erre kellett volna alapoznom a munkakeresést, szerintem még most is munkanélküli lennék mert nem volt részletes semmilyen témában

Önfejlesztésben teljesen egyedül szerintem sokkal hosszabb lenne megtanulni dolgokat mint egy oktatáson, arról nem is beszélve, ha magadtól megtanulsz valami hibás dolgot az később egy interjú bukásába kerülhet és mivel nem tudod mi az amit megkéne tanulni tovább fog tartani a tanulandó anyag keresése mintsem maga a tanulás. (Random könyvek kiválasztását erre meg azért nem ajánlom mert megint, ha nem ismered a szakmát nem tudhatod mi az ami elavulttá vált egy olyan szakmában ahol 1-2 hónap alatt is kijöhet valami új nagyon király menő funkció)

2022. okt. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Önmagadtól, külső szakmai segítség nélkül a mai világban nem tudsz megtanulni programozni. Esetleg egy olyan szintre el lehet jutni, hogy "programozó" legyél, és wordpress weblapokat össze tudj kattogtatni, fel tud tenni a bővítményeket. (láttam már oylat aki erre képes volt és programozónak hívta magát). Sőt talán volt 15-20 zseni aki erre képes volt, hogy magától minden külső segítség nélkül eljutott valemi értelmezhető szintre, de utána ők is szépen beiratkoztak komolyabb helyekre. Az urban legend, hogy az ember ül otthon megtanul 0-ról programozni és másnap valamelyik világcég vezető fejlesztője lesz havi 2 000 000 USD fizetéssel. Rengeteg ilyen leganda kering, sőt itt a GYK-n is a válaszadók 90% azt állítja, hogy ő is 0-ról egyedül tanult meg programozni és most több milliós fizetéssel vezető fejlesztő valahol. De ilyet élőben még egyet se látott senki.
2022. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

De, én is 0ról tanultam meg és most 2M a fizum bruttóban. Csak kellet hozzá 14 év.


(Középben kezdtem, majd egyetem és 4éve a piacon)

2022. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!