Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez így működik más munkahelyek...

Ez így működik más munkahelyeken is a fejlesztéssel, én vagyok a hibás, amiért ez rettenetesen zavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen fejlesztőként és nem tudom, mitévő legyek, mennyire normális ez.


Van egy reponk, amin 5-en dolgozunk, beleértve a mentorom is. Csomó dicséretet kapok, de semmi érdemi megjegyzést. Helyette szó nélkül beleír a mentorom mindannyiunk kódjába (konkrétan azt trollkodja szét amit mi írtunk) és így kerül aztán a masterra. Amivel nem lenne baj, de az a benyomásom, hogy nem igazán érti, mit miért csinál, mert sokszor ezzel csak tönkreteszi a korábban működő kódot (pl fölösleges parseokkal, átírt visszatérési értékekkel, amit a másik függvény nem tud kezelni jelenlegi állapotában). Ebből mi így nem igazán tudunk tanulni, ráadásul eléggé követhetetlen is számunkra, hogy épp a mi gondolatmenetünk volt hibás és azért nem működik összemergelve vagy azért, mert valaki már megint átírt valamit sunyiban a mi munkánkban. Mi le szoktuk tesztelni az alap funkcionalitást, mielőtt commitoljuk, fordítva viszont van, hogy a pull után egy teljesen használhatatlan, működésképtelen kódot kapunk vissza.


Nincsenek branchek, csak a master, így ha van valami conflict a mi munkánkkal, előfordul, hogy csak utólag szól, hogy amíg mi azon dolgoztunk, ő bemergelgette a sajátjait és így a miénk el lett vetve egy az egyben és újra kellene írnunk. Ez is elég demotiváló.


Én szóltam már neki finoman, hogy lehetne legalább két branch és azért is, hogy adjon feedbacket ha valami rossz, szívesen kijavítom a munkám, ne ő dolgozzon helyettem ha valamit én csesztem el vagy legalább beszéljük meg, hogy tanuljak belőle. De a határidőkre hivatkozva azóta is egy szó nélkül javítgat bele és ír át dolgokat rosszra.


Az ő felettese korábban felajánlotta, hogy ha van valami, amit a mentorunkkal nem akarunk megbeszélni, akkor forduljunk hozzá. Nem akarok árulkodni, de úgy érzem, ez így nagyon kontraproduktív és nem így kellene működnie.


Természetesen benne van a pakliban, hogy nincs igazam és túlságosan "tankönyvből" szeretném csinálni. Azt sem szeretném, hogy én legyek a hülye zöldfülű, aki kioktat egy igazi szakembert, aki érti a dolgát. Nem akarom, hogy harag legyen belőle. De legszívesebben projektet(teamet) váltanék, mert egyébként nagyon szeretek itt dolgozni, de nem így, nem alatta. :(


2022. okt. 17. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez így egyáltalán nem normális működés, nálunk van a master branch ami a production környezetben futó kód állapotát reprezentálja, van egy developer branch ahol a fejlesztések futnak és egy bugfix ág, de a dev branchból is le van ágaztatva featurenként több al-branch.


Nekünk fejlesztőknek jogunk sincs közvetlenül a master branchet módosítani csak új branchet leágaztatni belőle vagy Merge Requestet feladni ha elkészültünk egy új feature-vel. Mielőtt jóváhagyják a merge requestet előtte van egy code review fázis amikor más senior kolléga felülvizsgálja a kódot majd pedig ha ez megtörtént akkor vagy visszadobja nekünk hogy mi volt szar a kódban és megjegyzéseket ír hozzá DE NEM MÓDOSÍT SEMMIT az általunk írt kódban. Ha viszont jónak találja akkor fut rá egy automata teszt mielőtt megtörténik a merge ha ott minden succ akkor pedig megtörténik a merge request és productionba áll a kód.


Egyébként csak kíváncsiságból mégis ez milyen cég ahol te dolgozol? Nem a nevére vagyok kíváncsi csak a méretére: startup, kisvállalkozás. KKV, esetleg multiban van ilyen?

2022. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Startupnál vagyok.


Igen, nekem is ez volt a fejemben, hogy az én kódrészletemnek én vagyok a gazdája, valaki talál benne hibát, akkor elsősorban nekem szól és én megoldom neki, mert mégis az én logikámat követi és gyorsabban átlátom.


Hát, akkor lehet, hogy még egy beszélgetést megpróbálok vele, aztán nem tudom mi lesz haaz sem jön be. A többi csapat szervezettebbnek tűnik kívülről itt is.

2022. okt. 17. 14:07
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Melyik cég ez?
2022. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel már nyugodtan mehetsz akár PO szintre is, mert magát a productot veszélyezteti. Olyan nincs, hogy nincs idő brancheket létrehozni, normálisan codereviewsni vagy tisztán tartani a mastert. Ilyen már csúnyán seggberúgják az embert bárhol, akár startup akár nem. Rövidtávon amúgy a megoldás, hogy unit tesztet írsz mindenre is, akkor nem tud hülyeségeket a kódba írni.
2022. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem normális. Énis voltam kis cégnél anno, nem kívánkozok soha többet random kis cégbe. Masterba alapból nem commitolunk, stb. Előttem elmondták, amit le akartam írni :) a
2022. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de ez egy fostalicska cég, ha ez így működik.

Ez így totális fejetlenséghez vezet, ebből normális munka nem származhat.


Beszélj vele, hogy ezt másképp kellene csinálni, ha süket fülekre találsz, akkor meg hagyd ott őket a francba. Majd keressen egy balekot akinek ez jó.

2022. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs semmi baj, ha kicsi a cég mérete, én is kb 10 fős cégnél vagyok, de ott nincs ez az elmebaj.
2022. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nincs idő brancheket létrehozni? Na ez az év vicce.


git checkout master

git checkout -b ujbranch


Két sor kód a terminalba. Mennyi idő ez? Fél perc sem? Akinek erre "nincs ideje", az ássa el magát szerintem.

2022. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem így működik.
2022. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet, hogy szándékosan szabotál titeket? Nincs belelátásom, de lehet nem túl kompetens személy és fél, hogy előbb-utóbb túlnövitek vagy xy ok miatt kényelmes neki a mentorkodás(több pénz/hatalmi pozíció/etc).
2022. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!