Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a fetch,...

Mi a különbség a fetch, axios, cors, ajax, express, app.use között? Melyikhez köthető az async await? Most ezeket tanuljuk és nagyon összezavarodtam.

Figyelt kérdés
Össze van ez elemi szinten szedve valahol? Sok videót néztem és olvastam is ezekről, de nem tudom, melyiket kell használni és mikor, hogy vannak ezek összefüggésben.

2022. okt. 23. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Fetch egy kliens oldali Javascript API:

[link]

az Axios egy NodeJS (szóval szerver oldali) HTTP-kliens könyvtár:

[link]

az Express egy NodeJS HTTP-szerver keretrendszer:

[link]

a CORS egy HTTP-fejléceken alapuló, a szerver erőforrásaihoz való hozzáférés szabályozására alkalmas eljárás:

[link]

az AJAX egy kliens oldali Javascriptben használatos aszinkron szerveroldali erőforrások elérésére használt technológia:

[link]

az app.use() az előbb említett Express keretrendszerben a kérések kezelésére használatos metódus:

[link] en/4x/api.html#app.use

2022. okt. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. okt. 24. 19:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!