Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek van esélye az...

Szerintetek van esélye az újabb progarmozási nyelveknek, hogy mainstreammé váljanak?

Figyelt kérdés

Újabb programozási nyelvek alatt olyanokat értek, amelyek az elmúlt évtized környékén jelentek meg. Ezek közül úgy tűnik, a TypeScript az, ami komolyabb népszerűségre tett szert:

[link]

A TypeScript ráadásul, ha jól értem, "csak" a JS kiegészítése static typinggal, tehát nem teljesen új nyelv.


Van esélye a tényleg új nyelveknek (Rust, Go...), hogy nagyobb helyet szorítsanak maguknak?


Tudom, senkinek nincs jövőbelátó kristálygömbje, de mi a véleményetek?



2022. okt. 29. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy van esélyük mióta világ a világ dinamikusan változik a programozási nyelvek népszerűsége, az 1990-es években teljesen máshogy nézett ki a programozási nyelv népszerűségi toplista mint ma.


Engem az sokkal jobban meglepne, ha 20-30 év múlva is ezek lennének a legnépszerűbb nyelvek amik ma.

2022. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy van, amennyiben tudnak maguknak találni egy olyan területet, ahol valami jelentős újítást vagy könnyebbséget le tudnak tenni az asztalra, és erről meg tudnak győzni egy Google / Facebook méretű céget. Máskülönben nulla az esély.


Most a Carbonra figyel a világ szeme, hogy mit tud a csapat kihozni belőle. Ők ugyanazt próbálják a C++-szal, mint a Kotlin a Javával vagy a TypeScript a JavaScripttel.


Teljesen új nyelvet kezdeni, új paradigmák mentén nagyon nehéz, mert senki nem meri bevállalni, még akkor sem, ha jó a nyelv (ld még Zig, Nim stb.). A szokatlan ezonyelvek akkor sem terjednek el, ha nagyon jók (Haskell, Clojure).


A Go már nem fog tovább növekedni, már világossá vált, hogy a nyelv ennyit tud. Így is szép eredmény, amit eddig elért.


A Rust egy érdekes behemót, mert hatalmas cégek álltak be mögé, és nagyon jól megtervezett nyelv. De a Carbon simán megfojtja, ha rendesen megcsinálják.


Várjuk ki a végét.

2022. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen az informatika hajnalán jóval több programozási nyelv született, mint mostanában.


Szerintem van esély, hogy arra hogy új nyelvek fognak születni a jövőben amik el is terjednek. Pl kevés olyan nyelv van amivel nagyon gyors kódokat lehet írni(pl C++) ugyanakkor könnyen tanulható (python)

2022. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
1. 80%-ban a nyelvek lesznek a top 10-ben 20 év múlva, mint ma. Szerintem 1-2 új nyelvnek van esélye bekerülni, mondjuk a C, R, PHP helyére, de ennyi. A JavaScriptet leváltja a TypeScript. A Python, C++, Java, C# helye 20 év távlatában megingathatatlan. A Kotlin, nagyon esetleg a Carbon tud bekerülni, illetve a Rust, ha nem öli meg a Carbon. A Go lehet esetleg az új, mindenki által gyűlölt PHP. És nagyon esetleg valami olyan nyelv, ami most van születőben, még befuthat, csak nehéz ezt látni. A Zig nem elég jó ehhez. A Julia szerintem halott ügy. A Dartot a Flutter tartja lélegeztetőgépen, szerintem nem fog nőni. Más ötletem most nincs.
2022. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

Túl sokat nem fog változni a rangsor, mert az igények kialakultak, az eszközök megvalósultak, a programozók meg nem sokára úgy is ki lesznek rugva, ugyanis átveszi a helyüket a mesterséges intelligencia.

Ennek a folyamatnak ma még ugyan a legelején vagyunk, de 20 éven belül lezajlik a dolog 60-80 %-a.

2022. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

rust valószínűleg nőni fog egyes területeken, a memory safety miatt

de elég lassan, mert van egy jelentős ellentábor is + c++-al nyögvenyelős kicsit, azért jön majd a carbon

a zig ha fejlődik, lehet az is kihasít egy kis szeletet magának majd

2022. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

#5 Egyrészt lesznek új igények amiket nem fog minden nyelv teljesíteni másrészt ha megnézed python is csak az utóbbi 10 évben lett populáris az új területek megjelenése miatt.


Programozók pedig nem fognak eltűnni, kisebb cégek lehet hogy használni fognak AI weboldalakat, mint ahogy most is sokuk squarespace meg shopify oldalakat használnak, de egy picit is nagyobb cégeknek ez nem lesz elég, a többi területről nem is beszélve.


Arról nem beszélve hogy most is létezik egy csomó munka ami automatizálható lehetne, de mégsem automatizált.

2022. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2022. okt. 29. 13:10
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

A hír, pár hónap múlva lesz hat éves.


" A számítástechnikában régi és népszerű víziónak számít egy olyan mesterséges intelligencia létrehozása, amely a meghatározott feladatok mentén képes lehet teljesen önállóan számítógépes programokat írni. A Microsoft mesterségesintelligencia-kutatóinak most ebbe az irányba sikerült megtenniük egy nem feltétlenül látványos, de annál fontosabb lépést: az általuk kidolgozott algoritmus már képes meglévő kódrészleteket szintetizálni a kívánatos eredmények elérésére.


Egészen olyan, csak gyorsabb


A vállalat k+f részlege, az 1991 óta működő Microsoft Research a cambridge-i egyetemmel közösen dolgozik a DeepCoder nevű AI fejlesztésén. Az AI egy meglehetősen nagy kód-adatbázis alapján állít össze működő programokat, vagyis már meglévő szoftverek egyes elemeit építi össze és fejleszti (programszintézis), hogy a betáplált információ alapján a lehető legjobban megközelítse az elvárt kimeneti eredményt. A neurális hálózat erőssége ebben az esetben (is) a gyorsaság, ami nagyban megkönnyítheti a fejlesztők életét.


A tanulásra képes rendszer hatékonysága folyamatosan növekszik, ahogy egyre több feladatot old meg."

2022. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Öhm, és ez hogy jön ide? Értem, hogy az 5-ös válasz folytatása, de ez nem válasz a kérdésre.
2022. okt. 29. 13:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!