Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Apple egy, miért nem interrupt?

Apple egy, miért nem interrupt?

Figyelt kérdés
Amikor Steve Woz az apple I-et tervezte, akkor miért nem interruptra írta meg a keyboard kezelését?

2022. nov. 11. 16:19
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt, itt van a forráskód és egyebek


[link]

2022. nov. 11. 16:22
 2/10 A kérdező kommentje:

itt is megvan, közvetlenül olvasható


[link]

2022. nov. 11. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert ő így akarta.
2022. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg senki nem tudja erre a választ?
2022. nov. 14. 06:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak valaki nem nagy Apple vagy Wozniak fan, aligha tud neked erről mesélni.


Rákeresve ennyit találtam róla: [link]

2022. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Erre nem gondoltam volna, hogy magától Wozniaktól eredően tudom meg az igazságot. :)

Arra meg pláne nem, hogy ez még fenn is lesz az interneten.

Mégegyszer köszi! Az apple one annak a korszaknak egy annyira emblematikus darabja, hogy úgy gondoltam, több ismerője van, még itt, magyarországon is.

2022. nov. 14. 14:57
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, rá is jöttem, mi volt az ok.

Akkoriban a gép lelkét jelentő bios-t körülményes volt felprogramozni, és ha valamiért nem működött, akkor ezt újra és újra megtenni, így, mivel az interrupt kiszolgálása egy elég összetett folyamat, Wozniaknak nyilván nem volt lehetősége hiba behatárolásra, így aztán végül inkább a polling-hoz folyamodott.


A polling az, amikor egy rutin folyamatosan fut és megnézi, hogy történt-e változás a periféria (billentyűzet) portjának bemenetén és ha történt, akkor azt beolvassa. Ez egyszerű művelet, de állandóan eszik egy kis processzoridőt. Akkor is, ha órákig nem érünk a billentyűzethez.

A megszakítás ennél elegánsabb, mert csak akkor veszi igénybe a CPU-t ha ténylegesen történik billentyű lenyomás. Csak hát, utóbbit lényegesen nehezebb leprogramozni.

2022. nov. 14. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkoriban ugye a COCOM lista miatt aligha juthatott el hozzánk Apple gép, másrészt eleve nem európai piacra készült, hanem az USA-ra. Commodore-t, Amigát, ezek klónjait, korai IBM PS/1-et és PS/2-t lehet, hogy találhattál akkoriban, de Applet cuccot nem igazán.


"Akkoriban a gép lelkét jelentő bios-t körülményes volt felprogramozni..."


Apple gépeken nem volt BIOS, a BIOS az IBM PC-k egyik szolgáltatása volt. Nem tudom, az akkori Apple gépeket mit tudtak, valamilyen watchdog jellegű interrupt rendszerük biztos volt. De igen, azt írja Woz is, hogy nehéz volt ezt az interruptot programozni.

2022. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Amióta internet létezik, ez hazánkban 1995-1996 környéke, azóta a technofilek is hozzájuthatnak ilyen számítástechnikai kultusz csemegék rajzaihoz, de még megépített klónokat is rendelhetnek.


A bios jelentése, basic input output system. Az apple one romjában is egy ilyen volt. Ez kezelte a billentyűzetet és ha volt, akkor a kazettás egység interfészt is. Némi monitor jellegű készséggel is fel volt vértezve. Végig lehetett lapozni a memóriát, módosítani tudta az operátor annak tartalmát és programok futtatását is lehetővé tette, tetszőleges címről.

2022. nov. 14. 18:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindez 254 byte-ban!
2022. nov. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!