Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozás teljes mértékben?

C programozás teljes mértékben?

Figyelt kérdés
Érdemes megtanulni a C-t totál expert szinten? Meglehetne belőle élni? Ha önmagában nem, akkor mi kellene még mellé?

2022. nov. 13. 00:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Beágyazott szoftverfejlesztők használják, de ahhoz nem elég a C-t ismerni.
2022. nov. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Igen és nem.

Ha C-vel akarsz pénzt keresni oda azért kemény műszaki/matematikai ismeretek kellenek, mert olyan környezetben használják a nyelvet, ahol enélkül nem nagyon tudsz boldogulni. Emellett egy szerintem nehéz nyelv. Nekem ez volt az első nyelvem, majdnem hátat is fordítottam a szakmának, annyira szarnak éreztem magam. Úgy voltam vele, hogy ha ilyen a programozás, akkor én nem kérek belőle. Pedig sokan javasolják kezdőknek...


Ha valaki annyira perverz, hogy tetszik neki a C, akkor már feküdjön neki a C++-nak.


Én inkább egy fejlettebb nyelvet javasolnék első nyelvnek, mert szerintem fontosabb érteni dolgokat és átlátni a dolgokat, mint vacakolni és kínlódni. Pontosabban előbb az érdeklődési kör, aztán a nyelv. A nyelvek jönnek-mennek, de a szakterülete mellett azért az ember jobban kitart.

2022. nov. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 SIDLER22 ***** válasza:
28%
Ha haladni akarsz a korral akkor használj Rust-ot. Ugyanarra jó mint a C vagy a C++ (valahol a kettő között van) csak jobb a memóriakezelése és könnyebb is megtanulni.
2022. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem.
2022. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy 1 is mondja, beágyazott rendszerek programozására (is) használják, azonban ahhoz, hogy például ott alkalmazd, villamosmérnöki területen elsajátított ismeretek is szükségesek.


Én például meglehetősen jól ismerem és használom is a C nyelvet és meglehetősen sok C kódot írtam, amikor - több mint 10 évvel ezelőtt - még aktívan műveltem a tudományt (azon belül is a kvantummechanikát), hogy meggyorsítsam / könnyítsem a dolgomat, de - nem lévén villamosmérnöki képzettségem - még nekem is rendesen rá kellene tanulnom, ha neki kellene ugornom egy beágyazott rendszernek.


Gondolj bele: a felsőoktatásban létezik ilyen szakirány! Azaz nem csupán egy szimpla kurzusról lenne szó.

2022. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem érdemesebb a C-t haladó, középhaladó szinten ismerni, és más nyelveket, keretrendszereket tanulni mellé. Nagyon sok álláslehetőségtől esel el, ha csak C tudásod van.
2022. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Aki most akar nekiállni a C-nek, az már szerintem ne tegye, oké egyetemen ez alapelvárás meg minden, meg lehet is vele találkozni még pár helyen, de mindenképpen egy modernebb nyelvet érdemes már tanulni, ami részben vagy egészben alternatívája lehet a C/C++ vonalnak.


Például: Rust vagy Go.


De mások is így gondolják:

[link]

2022. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Van értelme, viszont C-t főleg nagyon HW közeli dolgokhoz használják, úgyhogy ha az egész terület nem érdekel az elektromossággal együtt, akkor nem sok van. Inkább légy kevésbé "expert" C-vel, de tudd mi az a triac, DMA, I2C, 3 fázis hogy működik, PCB rajzot olvasni, egyéb csomó elektronikai dolgokat.


Tapasztalatból mondom ezeket, én dolgoztam C-vel pár évig elektronikai tudás nélkül, hát szoptam is rendesen eleinte.


7# Nem hiszem, hogy pár év alatt C-ről átáll a sok embedded cég Rust-ra vagy Go-ra.

2022. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
8: A három fázis minek, na meg, mi az a PCB rajz? :))
2022. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Amúgy, a C garantáltan marad még, sztem legalább 10-12 évig, mert népszerű, és mert a legacy kód mennyisége hatalmas. Ezek átírását nem fogja senki egyik napról a másikra megfinanszírozni.

Az áttérés meg fog történni, ez biztos, a Rust jön is fel szépen, de a trónfosztás egy nagyon lassú folyamat lesz.

2022. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!