Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meddig számít valaki juniornak?

Meddig számít valaki juniornak?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1.5-2 éve vagyok egy kisebb cégnél webfejlesztő. Tovább akarok lépni, külföldben gondolkodom és nem tudom, hova soroljam be magam. Mikromenedzselni nem kell, de támogatás még kell, főleg, ha egy új céghez megyek és azt sem tudom, merre van előre, meg kell szokni az ottani dolgokat. Diplomám még épphogy nincs, nemsokára végzek bsc-n, de előbb adom le a jelentkezéseimet, mint hogy a kezemben legyen a papírom róla. A mostani 1.5-2 éves munkaviszonyom előtt is IT-ban dolgoztam, csak más beosztásban (UX/UI designer voltam szintén 2 évig).


Ilyen háttérrel is még bőven juniornak számítok, vagy épphogy vagyok csak az, vagy már meg merjek kockáztatni nem kifejezetten junior állásokat is? Milyen taktikával léptetek előrébb junior szintről és mikor?



2022. nov. 17. 03:52
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

"Nagyjából 1.5-2 éve vagyok egy KISEBB cégnél webfejlesztő... Diplomám még épphogy nincs, nemsokára végzek bsc-n"


Teljesen más 2 éves munkatapasztalattal rendelkezni egy Google / Facebook szintű cégnél vagy kisvállalatnál. Az a helyzet, hogy nehéz meghatározni mennyire folyik minőségi munka egy kis cégnél, ugyanis a többségre nem jellemző, hogy követik a SOLID elveket, Clean Code írjanak, törekedjenek az optimalizáltságra / design patternek szerint építsék fel a kódot, hatékony branching modelt használjanak és megfelelő legyen a dokumentáció. Ez a multiknál elvárás és szerintem pont ezeknek az ismerete / hatékony használata teszi mediorrá vagy seniorrá az embert, ugyanis nem csak az számít, hogy mennyi időt programoztál, hanem hogy milyen minőségű kódot írsz. Simán lehet hogy ami egy kisebb cégnél megállja a helyét (mert működik a kód) az egy multiban sz@r kódnak számít. Persze vannak kivételek és lehet teljesen jó minőségű kód az elvárás a jelenlegi munkahelyeden is, csak nem ez szokott lenni a jellemző, sőt mondhatni elég ritka.


Külföldi állásra jelentkezni megint nem mindegy, hogy x éves tapasztalatodat Jóskapista Kft-nél vagy Oracle / SAP / Blackrock-hoz hasonló kaliberű cégnél szerezted Magyarországon. Ha nincs neve a cégnek ahol tapasztalatot szereztél Mo-n nem fognak utánad kapkodni a cégek. Esetleg még freelancerként próbálkozhatsz, de ahhoz neked kell kiépíteni az ügyfélkört, ami szintén nem egyszerű (főleg juniorként).


Szerintem a legegyszerűbben járható út, ha Magyarországon jelentkezel nevesebb nemzetközi multinál junior pozícióra. Remélhetőleg a programozással nem lesz nagyobb gondod, de a fejlesztési szabványokat, agilist munkamorált, enterprise környezetet, pörgést / szűkösebb határidőket és az egész fejlesztési folyamatot szoknod kell. Ha felveszed a tempót utána kb 1.5 év után nyugodtan pályázhatsz medior / külföldi pozikra.

2022. nov. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem Oracle szintű cégekhez szeretnék menni, sőt, multikhoz sem. Kisebb cégeket keresek továbbra is. Nem tetszik a multi világ. Nem élek Mo-on már, és nem is tervezek visszamenni, de köszönöm a véleményed.
2022. nov. 17. 04:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen háttérrel is még bőven juniornak számítok"

Abszolut.

2022. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Írtad, hogy a mostani munkahelyeden még mindig segítségre szorulsz.


Szerintem a medior szint ott kezdődik, amikor már segítség nélkül, rutinból tudsz mindent csinálni. Tehát többnyire már nem te kérdezel, hanem esetleg tőled kérdeznek mások.


Ettől függetlenül vannak kérdéses dolgok, amiket megbeszélsz másokkal, de már nem azt, hogyan kell implementálnod, hanem, hogy milyen szempontok szerint implementáld.

Esetleg ötletelsz másokkal, hogyan lehetne jól megvalósítani valamit, de a konkrét megvalósítássak kapcsolatban már nem kell segíteni.


Szerintem az egyetem melletti 2 év tapasztalat nem ténylegesen 2 év tapasztalat, mert nem teljes munkaidőben vagy és összeségében picit meg van osztva a figyelmed.


Meg önmagában a 2 éve tapasztalat sem feltétlenül jelent medior szintet. Van aki örökre junior marad.


Szerintem te még bőven junior kategória vagy. Ettől függetlenül pályázhatsz medior pozícióra. Simán felvesznek, akár meg is kapod a pozíciódban a nevet, de fizetés nem biztos, hogy tükrözi majd....

2022. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Junior, medior, senior. Ezek informális kategóriák. Minden cégnél úgy értelmezik a jelentéstartalmukat, ahogy nekik tetszik.
2022. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!