Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tanfolyamot ajánlanátok...

Milyen tanfolyamot ajánlanátok, ami megéri ár-érték arányban, és meg lehet belőle tanulni (teljesen kezdőként) olyan szinten programozni, hogy az ember el is tudjon helyezkedni? Hány nyelv ismerete ajánlott, hogy az ember állást találjon?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztatott a programozás gondolata, de teljesen laikusként attól tartottam, hogy nekem ez talán egyáltalán nem való. Aztán most lett egy kis szabadidőm, elkezdtem videókat nézni a neten (Javascript), és úgy érzem, vonz ez az egész, nagyon tetszik az, hogy létre lehet hozni valamit. Jelenlegi munkahelyemmel nem vagyok megbékélve, szívesen cserélném le másra akár rövidebb (1 év) időn belül is, és nem is hiszem, hogy lenne elég pontom az egyetemre (bár ennek még nem néztem utána).


Természetesen rákerestem, hogy milyen tanfolyamok vannak, de olyan széles skálán mozognak mind ár-, mind pedig megszerzett tudás értelmében, hogy nem tudom, melyik lenne igazán jó. Néztem állásajánlatokat is, ott azt látom, hogy nem elég csak egy nyelvet jól ismerni, általában 5-6 fel van sorolva, mint elvárt, és kiegészítik olyanokkal is, ami előnyt jelent. Tapasztalatom nyilván nem lenne.


Van egy olyan iskola, amit én nagyon drágának érzek, és borzasztó a finanszírozása (nappali keretű, nem lehet dolgozni mellette, utána meg a kezdő junior fizuból egyből elkezdik levonni majd' 200.000 ft-osával a képzés díját), de ők elvileg garantálják, hogy segítenek elhelyezkedni, ami szerintem tök jó. De, ha 10 hónapig nem tudok dolgozni, akkor nem tudom zsebből kifizetni a tandíjat, és akkor később is nehéz lesz olyan kevés fizetésből megélni. (Hogy munka nélkül legyek ennyi ideig, azt tudnám fedezni gond nélkül, pici megtakarításom így is maradna, de annyi nem, hogy az utána jövő időszak ne nullázzon le.) Az ő képzésük azért szimpatikus, mert több nyelvet is érint, és ugye segítenek elhelyezkedni.


A többi képzés jóval olcsóbb, időben is kevesebbek (a többsége), de ott általában 1-1 nyelv ismeretének az elsajátításában segítenek, ami nem tudom mennyire versenyképes manapság. Kevés helyen látom csak, hogy segítenek elhelyezkedni, amire szerintem teljesen kezdőként azért szükség lehet.


A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata iskolákkal, tanfolyamokkal kapcsolatban. Ha van, akkor mit tanácsol, mibe érdemes belevágni? Illetve ha tapasztalata nincs is az iskolák terén, de mondjuk van tapasztalata az IT-s állásokkal kapcsolatban, mennyi (és melyik) nyelvet érdemes tudni? Ha az iskola nem segít, mennyire könnyű elhelyezkedni ezen a területen?


Nagyon köszönöm, ha segítetek.



2022. nov. 30. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Egyetem.
2022. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Diplomán kívül más papírnak semmi értéke nincs, úgyhogy ha nem mész egyetemre akkor sokkal jobban jársz ha magadtól tanulod a dolgokat otthon. A bootcampek azok teljes lehúzások és közel sem adnak olyan széleskörű, magabiztos alapokat mint egy egyetem.


Legjobb amit tehetsz, hogy kiválasztasz egy számodra leginkább érdekes területet, majd megnézed, hogy milyen tudás / milyen technológiák ismerete szükséges ahhoz hogy el is tudj helyezkedni benne. Pl: roadmap.sh egész jól összegzi hogy mi szükséges egy adott pályakezdő pozíció betöltéséhez. Az ott feltüntetett dolgokat pedig elkezded tanulni udemy-ről, youtube-ról, hivatalos dokumentációkból stb... Miután kellő tudást magadba szívtál csinálsz otthoni projekteket amiket feltöltesz github profilodra és elkezded beadogatni a jelentkezést cégekhez.


Legegyszerűbben szerintem webes front-end / support / tesztelés területen tudsz érvényesülni diploma nélkül, legnehezebben pedig mesterséges intelligencia / Data területen

2022. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

"általában 5-6 fel van sorolva, mint elvárt, és kiegészítik olyanokkal is, ami előnyt jelent"

Milyen szinten néztél, mert ez mondjuk senior esetében rendben van, de egyébként nem jellemző.


Sokkal gyakoribb, hogy úgy sorolnak fel több dolgot, hogy "ezek egyikéből legyél jó...", legalábbis ha junior szintről beszélünk.


"de ők elvileg garantálják, hogy segítenek elhelyezkedni, ami szerintem tök jó"

Csak ennek elég sok hátránya is szokott lenni, mivel nem válogathatsz. Ha ők olyan helyet biztosítanak, ahol neked heti 60 órát kell nettó 200k-ért dolgozni, akkor ez az egy opciód van.

Ha meg nem fogadod el, akkor elég sok helyen szerződés szegésnek számít, amit valahol további befizetéssel lehet megoldani, valahol meg x ideig, akkor nem dolgozhatsz a szakmában stb.


"van-e valakinek konkrét tapasztalata iskolákkal, tanfolyamokkal kapcsolatban"

Minél erősebb helyre mész annál valószínűbb, hogy könnyebb utad lesz a munka világában.

A legrosszabb bootcamp-pel is lehetsz nagyon jó programozó, csak akkor magadnak kell majd nagyon sok mindent hozzátenned.

Neked kell eldöntened, hogy ha valamilyen képzést akarsz csinálni, akkor hol húzod meg a határt.


Én olyat nem csinálnék, hogy a félretett pénzem teljesen felélem, mivel nem lesz garancia, hogy el tudsz majd helyezkedni.


"Ha van, akkor mit tanácsol, mibe érdemes belevágni?"

Ha nekem most kéne és nem egyetemre megyek, akkor én valószínűleg a piacon értékelt certicifate-ekre hajtanék.

Miközben készülök megtanulom azt, amit kell, a certificate meg maga bizonyítja, hogy bizonyos szinten tudom azt az adott technológiát.


"mondjuk van tapasztalata az IT-s állásokkal kapcsolatban, mennyi (és melyik) nyelvet érdemes tudni?"

Attól függ, milyen területről van szó és akkor inkább technológiáknak nevezném.

Én 2 nyelvet használok a munkám során, java és python. Néha-néha bele kell nyúlnom más kódba, de ezt nem kell készség szinten használnom.


"Ha az iskola nem segít, mennyire könnyű elhelyezkedni ezen a területen?"

Attól függ, hogy mit tudsz és milyen szinten.

Ha semmit, akkor nehéz elhelyezkedni.

Ha nagyon jó vagy, akkor könnyű. A legtöbb helyen a cégeknek van saját tesztjük, amivel megnézik, hogy mennyire vagy otthon abban, amit kérnek tőled.

2022. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!