Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webprogramozáshoz melyik...

Webprogramozáshoz melyik keret rendszert érdemes megtanulni angular vagy react?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg az egyiket, aztán majd megtanulod másikat is, ha szükséged lesz rá.
2022. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Angular az konkrétan egy keretrendszer, React inkább egy függvénykönyvtár.
2022. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket megtanulhatod, mindkettőre nagy a kereslet, és bőven akad állás is.
2022. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem de nem tudom melyikel lenne érdemes kezdeni.
2022. dec. 3. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Angular összetettebb, picit több idő elsajátítani, az alap Reactet gyorsabb elsajátítani, de ha rászámoljuk az extrákat (ami az Angularnál benne van az alapcsomagban), akkor kb ugyanannyi idő.

Bonyolultságban kb hasonló a kettő.


Szóval összességében teljesen mindegy.


Max ha számít az idő, akkor a Reactet gyorsabb megtanulni, de ez csak alap React esetén igaz. Ha rászámoljuk, hogy akkor kell még egy HTTP kliens, kell még a routing, kell még a redux/redux-toolkit, akkor már ugyanannyi idő alatt az Angular is meg lehet tanulni. Szóval végsősoron fullra mindegy melyikkel kezded. Egy jó FE fejlesztő mindkettőt megtanulja, és tudja.

2022. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok frontend fejlesztő, de én Angulart kezdtem el tanulni abból az okból, hogy minden benne van, ami kell, így arra spekulálok, hogy ha ezt megtanulom, akkor kapok egy teljes áttekintést, hogy egyáltalán miket kell tudni. Utána majd megtanulom a Reactet is, folyamatosan anyázva. :D
2022. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
A mi projectünk másfél éve állt át Angular 1-ről React-ra (felmerült az Angular 2, de dobtuk). A váltás oka az volt, hogy a React modulárisabb, könnyebb benne újrahasznosítható komponenseket, widget-eket építeni. A frontendes arcok egy blogposztot is írtak a témában: [link]
2022. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!