Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Online programozói tanfolyam...

Online programozói tanfolyam ugyanolyan minőségű oklevelet ad, mint a nem online minőségű?

Figyelt kérdés

Melyek a jó, és melyek a nem olyan jó minőségű tanfolyamok?


Az oklevél minősége, ereje, és hogy mennyire fogadják el, az online esetén is ugyan olyan?


Az online tanfolyamot nem veszik "önképzésnek", sok helyen? Mert nem az, csak sok helyen nem tudom hogy állnak hozzá.


Elfogadják?


2022. dec. 3. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

"Az oklevél minősége, ereje, és hogy mennyire fogadják el, az online esetén is ugyan olyan?"


Online és nem online programozói tanfolyamoknak is a munkaerőpiaci értéke egyaránt 0. Ha a papírra hajtasz akkor egyetemet végezz, ahol diplomát kapsz. Ha nincs diplomád akkor a papír "ereje" szempontjából teljesen mindegy hogy online nem online vagy autodidakta módon szerzed meg a tudást csak tudjad amit kell...

2022. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudás számít, ezekkel az oklevelekkel kitörölheted.
2022. dec. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A képességekhez a tudás kell, ez oké.


De ahhoz, hogy állásjelentkezésnél elfogadják az oklevelet, ahhoz viszont kell egy oklevél.


Vagy azt mondod, hogy minden oklevél nélkül, ha bemegyek, hogy programozó akarok lenn, elfogadják?


Valamit kell mutatni, hogy valamit elvégeztem. Ha nem is főiskolát, de egy jó tanfolyamot. A tudás mellé.


Vagy már bárki beszerez ilyet, és már nincs értelme tanfolyamokat végezni, hanem a tudásra kíváncsiak csak?

2022. dec. 4. 01:42
 4/15 anonim válasza:
100%

Kutyát nem érdeklik a tanfolyam oklevelek.

Tesztelni, interjúztatni fognak, az alapján fognak felvenni.

2022. dec. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem mindegy, milyen online tanfolyam. Vannak videós anyagok, mint a Youtube-on és vannak online élő órás tanfolyamok 1 éven át, kis csoportban. Nagyon nem mindegy, melyikre gondolsz. Nem azért, mert a papírja mást ad, hanem azért, mert a tudás, amit megszerzel, más lesz. Az elhelyezkedéshez pedig nem papír kell, hanem tudás, naprakész, sok.
2022. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Naprakész? Mért, a tegnapi tudás nem jó?
2022. dec. 4. 08:24
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha mondjuk egy menő céghez Java 6-tal akarsz elhelyezkedni, akkor nem fog sikerülni.. csak szólok.
2022. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
90%

"Naprakész? Mért, a tegnapi tudás nem jó?"

Nem bizony.

2022. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Azért valamennyit ér egy OKJ-s tanfolyam / bootcamp az állásinterjún. Én például autodidakta módon tanultam meg, bár előtte villamosmérnökként végeztem.... de jah azért a HR-ek egy része kiakadt, hogy legalább egy OKJ-s képzés/ bootcamp. Ezektől ne menjen el a kedved, a HR-ek a legegyszerűbb élőlények egyike. Van 20 kérdése felteszi, majd elköszön....
2022. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

10 évig dolgoztam szoftverfejlesztőként sima érettségivel mire feltűnt egyik HR en, hogy nincs végzettségem.

Ez nem állásinterjún volt hanem 3 éve náluk dolgoztam.

Utána elküldtek egynapos java vizsgára mert egyikük szerint fontos a papír.

Oklevélnek már a nevét sem tudom mert azóta is hidegen hagy mindenkit.


Lehet neked is egynapos vizsgán kéne papírt szerezned ha nagyon szeretnél mert az oklevelet adó tanfolyamok sokszor túl régi anyagot tanítanak és annak nem fogod hasznát venni.


Tényleg naprakész tudás fog kelleni.


Youtube, udemy, coursera, linkedin learning, pluralsight, sololearn, edx, codeacademy és van még pár oldal ahonnan tudsz tanulni.

Egyszer inkognitóban beküldtek neves gyorstalpaló suliba, hogy nézzem meg milyen a próbaórájuk.

Idő nagy részében youtube videókból ment az oktatás, erre fölösleges kidobni több millió tandíjat.

Oktatótoktól semmit sem lehetett kérdezni, egyáltalán nem voltak segítőkészek mert mindig azt mondták attól lehet tanulni ha magától jön rá az ember.

Feltettem nekik a kérdést, hogy akkor miért fizessen valaki 2.8 milliót amikor otthon ingyen is meg tudja ezeket nézni.

Kérdeztem még párat és felkértek a távozásra.

2022. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!