Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a python kódja az alábbi...

Mi a python kódja az alábbi programnak?

Figyelt kérdés

Kezdő programozó vagyok, és a kodjaim nagy része még nem sikerül teljesen. Az alábbi programnak szeretném megtudni a python kódját:


"Adjon meg egy függvényt, mely egy szöveget kap paraméterként és visszaadja a benne szereplő legkisebb (decimális) számjegyet."

Tehát például ha a szövegben szerepel ez:

53 ---> 3-at ad vissza

71 ---> 1

53 és 71 ---> 1



2022. dec. 12. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

import re



print(min([int(x) for x in re.findall(r'\d', input('Adj meg egy bemeneti szoveget:'))]))

2022. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Egy magyarázat nem ártott volna hozzá.

Szóval.

import re

Ezzel tudod használni a re modulban levő dolgokat (pl. függvényeket)

A print kiírja amit kap

A min kiválasztja a legkissebbet abból amit kap és visszaadja

Ez a [] és benne egy kifejezés listát generál. A kifejezés (itt a fontos kulcsszó a for) végig megy a re.findall() által visszaadot dolgokon és számmá (int-té) konvertálja őket, majd ezekből lesz egy lista a [] miatt.

A re.findall reguláris kifejezésekre keres illeszkedéseket az adott szövegben és ezeket visszaadja egy listában, stringként, ezért kell a konvertálás intre.

A reguláris kifejezés itt a \d ami szám karaktereket keres, az összes ilyet pedig berakja a listába

A bemenet az input kulcsszóból jön, ami a felhasználótól vár szöveget (miután kiírta neki a '' közötti szöveget)

2022. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg az 1-es válasz egy troll szeretett volna lenni, mivel a kérdező a for ciklusnál tart, és szerintem még a tanár se tud annyira programozni, amennyire az 1-es. (Egyébként én is kb. ugyanilyen programot szándékoztam írni, csak az 1-es gyorsabb volt, úgyhogy végül nem küldtem el.) De amúgy valóban az 1-es a (kissé túltömörített) idiomatikus válasz.
2022. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!