Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php-hoz kötelező tanulni...

Php-hoz kötelező tanulni html,css-t?

Figyelt kérdés
2023. jan. 15. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Mivel egyrészt a HTML és a CSS relatíve egyszerű leírónyelvek, másrészt a webfejlesztés szerves részei, ezért igen, ajánlatos.
2023. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Elméletileg a php is megállja a helyét mint általános programozási nyelv, de gyakorlatilag csak html oldalak generálálsára használják, szóval előbb-utóbb nem tudod elkerülni, hogy rászánj egy napot a html megtanulására, négyet meg a css-re. Aztán még javascriptre is szükséged lesz.
2023. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező. Ahogy pizzára sem kötelező sajt, szendvicsbe hús...
2023. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Csak ha weboldalt akarsz készíteni vele. ;-)

Mert egyébként lehet sima szkriptnyelvként is használni. Én merő hülyeségből egyszer-kétszer használtam is ilyen célra. :D (Meg persze Assemblyben is írtam dinamikus weboldalt, csak a hecc kedvéért.)

De igazából a PHP-t direkt dinamikus weboldalak fejlesztésére találták ki. Másra is alkalmas, de mondjuk ha más a célod vele, akkor már inkább Perl. (Ha a függvényeket nem nézzük, a két nyelv kb. 90%-ban ugyanaz.)


De gyanítom, weboldalt akarsz fejleszteni. Nos, ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a a böngésző egy PHP-fájlt jelenít meg. Hanem a szerver, pontosabban az azon futó PHP szkript állítja elő magát a weboldalt. (Ami nagy valószínűséggel HTML, rendszerint CSS, illetve JS betétekkel.) Szóval igen, ilyenkor elengedhetetlen a HTML ismerete.


De nem értem, hogy ez miért lenne akkora probléma? A HTML egy tök egyszerű leíró nyelv. Tényleg az a fajta, amit alapszinten egy hét alatt simán meg lehet tanulni, és akkor nem szakadtál bele a tanulásba. ;-) (Mondjuk überprofi szinten CSS-ezni az már kicsit keményebb dió, de azért az sem a lehetetlen kategória.) A PHP jóval nehezebb. Tehát ha valaki a PHP-t meg akarja tanulni, de a CSS-t nem... az így elég fura.

2023. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!