Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha levelezőn vagyok, akkor...

Ha levelezőn vagyok, akkor junior programozó pozícióknál ahol írnak diplomát elvárásnak, mennyi esélyem van interjúig eljutni? (Részletesebben lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szeptemberi lesz az utolsó félévem, szakmai gyakorlatot letudtam már (diákmunkán voltam még nappalin, ezért nem dolgozok most ott), szóval nem sokára végzek. Viszont nem tudom, hogy ez a HR-t mennyire hatja meg.


Természetesen jelentkezek mindenhova is, csak inkább fejben szeretnék felkészülni, mert ha azt mondjátok, hogy a HR instant kukázza a CV-t amennyiben nincs diploma és nem érdekli őket, hogy lassan elvégzi valaki az egyetemet, akkor kevésbé leszek szomorú, hogy 10/9 ilyen helyről semmit se szólnak vissza:D



2023. jan. 24. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

"hogy a HR instant kukázza a CV-t amennyiben nincs diploma és nem érdekli őket, hogy lassan elvégzi valaki az egyetemet,"


Talán bele kéne foglalnod, hogy hallgatói státuszban vagy.

2023. jan. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Simán felvesznek már most is.
2023. jan. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Cegfuggo.
2023. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Jelenleg csak tanulmányaim közt szerepel, ott pedig úgy, hogy kezdés dátuma és befejezés dátuma van megadva. De akkor célszerű lenne külön kiemelnem, hogy hallgatói jogviszonyban vagyok? Van egy nagyon nagyon nagyon rövid rész ahol kicsit magamról is írok, oda pl belefogalmazhatnám.

2023. jan. 24. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

"Természetesen jelentkezek mindenhova is..."


Annyira nem rossz a helyzet, először próbálj meg olyan állásokat keresni ami szimpatikus számodra ne ész nélkül jelentkezni mindenhová. Én 3 céghez adtam be, mind a 3 visszajelzett, abból 2-nél interjúztam a harmadik mire szólt addigra megállapodtam egy céggel. Összesen 2 és fél hét volt elhelyezkednem (igaz diploma után). De nagyon mellé lehet lőni ha olyan állást vállalsz el amit nem szeretnél csak hogy legyen valami...


Pl: ha tudod magadról hogy hosszú távon szoftverfejlesztő szeretnél lenni akkor ne menj el rendszergazdának vagy tesztelőnek mert később megbánod

2023. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Van olyan szaktársam, aki főállásban dolgozik olyan cégnél, ahol elvárt a diploma, úgy hogy még nincs diplomája.


Feltételezem, hogy a cégek felismerik, hogy ha valaki már 1 félévre van (te esetedben 2) és nem csinálnak nagy ügyet, hogy még nem csinált szakogát, államvizsgát és pár random tárgyat.


Szerintem simán van esélyed bármilyen full time junior pozícióra.

2023. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem azért, de nem csak IT területen, de a legtöbb hallgató a végzés félévében küldözgeti az önéletrajzát, beleírva hogy nyáron végez, és nem várja meg míg diplomája lesz. Nem is jó a nyári uborkaszezont megvárni. Emiatt nem kukázza senki a CV-t.
2023. jan. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit ha vesztesz ha jelentkezel, max nem

fognak visszajelezni és lexarnak.

2023. febr. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!