Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet egy online FPS...

Hogy lehet egy online FPS játékot annyira meghackelni, hogy teljes hozzáférése van bármihez az illetőnek?

Figyelt kérdés

Játék azonosítón keresztül bárkinek tud mondjuk pénzt felrakni a karakterére az illető.


Ezt a játék fejlesztők hogyhogy nem tudják kiszűrni és nem tudnak tenni ellenük semmit??

És egyáltalán hogyan tudnak belépni a játék szerverre ilyeneket csinálni? Leginkább külföldön elterjedt.Érdekes......


2023. jan. 30. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:

A kérdés kicsit félre vezető.

Csak kíváncsi lennék, hogy miért nem tudnak velük semmit kezdeni a játékfejlesztők?

2023. jan. 30. 20:22
 2/5 anonim ***** válasza:
GTA-ra gondolsz nem? Ez ellen tudnának tenni, de olyan alapvető biztonsági intézkedések nincsenek, hogy az ip-t leglább elrejtse. Totálba leszarják a Rockstar-nál ezt és még el se ismerték a hibát.
2023. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a GTA -ra gondoltam most speciál, de láttam, hogy ott is van ilyen igen...számomra értelmetlen, hogy miért nem tesznek ellene..nem tudnak, vagy nem akarnak?
2023. jan. 30. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen játékre gondoltál kérdező? Általában ott nem törődnek az ilyesmivel, ahol nem a multi a lényeg, pl gta. Ezeket sok idő lenne normálisan megcsinálni és azt is eltudom képzelni, hogy gta esetében lehet sok cheatert vonzanak be és ha megoldanák a problémákat, akkor azzal jelentős mennyiségű játékostól esnének el.


Ahol a multin van a hangsúly, ott igyekeznek nagyon harcolni a cheaterek ellen, de nyílván ez egy bonyolult dolog és nem lehet sajnos mindenkit kiszűrni, de érezhetően többet tedznek, hiszen ott a multi a lényeg, az miatt veszi a legtöbb játékos.


Technikailag lehetetlen lenne leírni, hogy hogyan védekeznek a cheaterek ellen, de nem is lényeg, csak abba gondolj bele, hogy ezek a programozók amerikában vannak és keresnek 40-52 dollárt ÓRÁNKÉNT!. Szóval egy napot is drága ilyennel szenvedni, nem hogy hónapokat. Ráadásul a tőkéseknek túl nagy szerepe van, mindig a kedvükben kell járni és őket nem érdekli, hogy pl 2 hónapig gta multin dolgoztál a chraterek ellen, mert az neki miért jó, mikor több játékost és pénzt ez nem jelent neki (sőt lehet sok cheater ott hagyná a játékot), ellenben a cégnek ez a kettő hónapos mutatvány iszonyat drága volt.


De igazából az egész fejlesztés világa ilyen, hogy drága dolog ez és prioritást kell adni a fontos dolgoknak, egyszerűen nincs mindenre pénz, azaz inkább nincs sok dolognak annyi haszna, hogy megérje vele foglalkozni.

2023. jan. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt én mind értem.


De ha a játékban tudsz vásárolni valódi pénzért cuccokat, amit a csalók egy tízed árán adnak oda neked kb 1 perc alatt (saját árlistával!!), így a játék fejlesztői cég is rengeteg pénztől esik el, hiszen az emberek nem náluk vásárolnak a játékon belül, hanem külső személytől ami egyébként lopásnak minősül ha jól tudom.


A játék amiről beszélek lassan a játékosok 90%-a ilyenekből áll, akik vásárolnak csalóktól és nem akarom elhinni, hogy nem tudnak valamit ez ellen tenni.

2023. febr. 1. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!