Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy gazdaságinformatikus...

Egy gazdaságinformatikus milyen programnyelven tud programozni?

Figyelt kérdés
Gazd.men végzettséggel rendelkezem, ha e mellé megtanulnék egy programnyelvet lenne esélyem egy gazdinfós pozícióra?

2023. jan. 31. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Akiket én ismerek, a C#/Java vonalon tanultak programozni, de pl gazdasági életben szerintem érdemesebb SQL/PowerBI alapú tudásra építeni.
2023. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

A gazdinfosok nem csak programozni tanulnak, sok mas is kell oda infobol. Sot ugy tudom, hogy csak msc kepzes van es info bscre epul


Ha ebbol indulunk ki, akkor: c, c++, c#, java, javascript (es html, css), python, esetleg kis asembly es verilog/vhdl


c++, python, java, javascript az, ami sok helyen haszbosithato ezek kozul (foleg a javascript frontenden), ha csak a programozast nezzuk

2023. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sql-t ki is felejtettem


De erdemes amugy tobbet megtanulni, ahol haladsz egyre gyorsabban fog menni

2023. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

"ha e mellé megtanulnék egy programnyelvet lenne esélyem egy gazdinfós pozícióra?"


Biztos, hogy nem.

2023. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 31. 15:41
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

A kérdésed már elég, hogy ne akarjanak alkalmazásba venni. Hogy képzeled?

A programozók ismerete nem merül ki egyetlen programozási nyelv felszínes ismeretében. Ennél ez a szakma sokkal több.

2023. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy gazdaságinformatikus pozíció, ez egy szak, az ott végzettek sokféle irányba indulhatnak.
2023. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy gazdinfós pozíció? Külön nem létezik ilyen hanem munkakörök vannak amelyek betölthetők gazdinfós végzettséggel de jó eséllyel mindenhol felmérik a szakmai tudásodat hogy a diploma mellett mennyire vagy képben a dolgokkal. Tehát önmagában csak a diploma nem garancia egy állásra sem ha egyébként egy hülye vagy aki végigcsúszkálta az egyetemet, baszott otthon gyakorolni és nem ért semmihez.


Másfelől azért gazdinfón jó esetben elég nagy számban oktatják az informatikához kapcsolódó részterületeket, legyen szó algoritmusokról, programozásról, szoftvertechnológiáról, adatbázisokról / adatmodellezésekről. Ezek mellett több programozási nyelvből is vannak gyakorlatok, féléves feladatok, beadandók amik azért megalapozzák a hallgató programozási készségét amit tetszőlegesen továbbfejleszthet / gyakorolhat szabadidejében ha jól csinálja az egyetemi képzés során és nem a diplomázást követően jut eszébe hogy tanulni is kellett volna, akkor gond nélkül el fog helyezkedni.


Nem azt mondom hogy nem lehet IT szektoban elhelyezkedni a végzettségeddel de azért mindenképp hátrányból indulsz az informatika oktatás hiánya miatt. Ezt a hátrányt nem fogod egy 5 órás youtube gyorstalpalóval vagy egyetlen programozási nyelv megtanulásával kiküszöbölni. A helyedben Data Analyst vagy Business Analyst irányban indulnék el elsőkörben, ide nem annyira nehéz megugrani a felvételi követelményt mint egy junior szoftverfejlesztő pozícióra és még kapcsolódik is az egyetemi végzettségedhez. Munka mellett pedig ha érzel affinitást magadban akkor tanulod folyamatosan az informatika rejtelmeit és a programozást + a munkád is kapcsolódik hozzá így jó eséllyel 1-2 éven belül válthatsz BI fejlesztőre vagy egyéb általános szoftverfejlesztőre. SQL + PowerBI / Dashboardok menjenek és esetleg kevés python

2023. febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sql vagy python ajánlott
2023. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm a részletes válaszod! Pont a Data Analyst és Business Analyst munkaköröket gondoltam gazdinfós poziknak. Legalábbis egy két követelmény alapján erre gondoltam.
2023. febr. 7. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!