Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben miért nem...

Javascriptben miért nem csinál semmit az alábbi kódrészlet?

Figyelt kérdés

Ez nem működik:

case "camel_case":

convert_result = (p_convertfrom.split(" ")).map( (element, index) => { element = (index==0 ? element.toLowerCase() : element.charAt(0).toUpperCase() + element.slice(1).toLowerCase()) } ).join("");

break;


Ez működik:

case "pascal_case":

convert_result = (p_convertfrom.split(" ")).map(element => element.charAt(0).toUpperCase() + element.slice(1).toLowerCase() ).join("");

break;

Miért?



2023. febr. 9. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld inkább meg ezt:


case "pascal_case":

convert_result = (p_convertfrom.split(" ")).map(element => {

return element.charAt(0).toUpperCase() + element.slice(1).toLowerCase();

}).join("");

break;


Erre gondoltál?

2023. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg ezt félre néztem. Szóval az ok tudtommal az, hogy lambda hasnzálatkor kell egy return, ami az elsőből hiányzik.

Tudsz angolul egyébként?

2023. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval mikor {}-al blokkosítasz, akkor kell "return" is:


case "camel_case":

convert_result = (p_convertfrom.split(" ")).map((element, index) => {

return (index == 0 ? element.toLowerCase() : element.charAt(0).toUpperCase() + element.slice(1).toLowerCase());

}).join("");

break;


Ezt szeretted volna?

(Elsőre csak félreolvastam, amit írtál, azért tényleg bocsi)

2023. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm! Így már működik. Nem tudtam hogy {} esetén kell return. Hálás köszönet!
2023. febr. 9. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra a kérdésemre végül nem válaszoltál tudsz-e angolul? Csak, mert ezt most én is hirtelen neten kerestem ki, nem fejből. Elsőre nekem pl. fel se tűnt mit rontottál el benne.

Egyrészt stackoverflow ugyanerre a célra van, másrészt a jobbik, most már a chatGPTnek is odaadhatod a kódot, és még el is magyarázza neked mit miért kell benne írni.

2023. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamennyire tudok angolul. Miért? Mi a nyelvtani hiba ezekben?
2023. febr. 9. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem semmi, azért írtam, mert akkor használhatsz stackoverflow-t, ahol ilyen és ehhez hasonló beszélgetések folynak, illetve ott van pl. a chatGPT, akivel meg lehet erről beszélgetni, megmutatod neki a kódodat, és ő felismeri benne a hibát.

De ezek angolul vannak, így értettem.

2023. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!