Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fél éven át tartó napi 2-3...

Fél éven át tartó napi 2-3 (olykor több) óra ML tanulás után van értelme már junior pozit megpályázni?

Figyelt kérdés

Lassan végzek PTI-n, második diplomám lesz, ha minden jól megy.

Megtetszett a gépi tanulás terület, jó lenne minél hamarabb élesben kipróbálni magam. Ha őszig napi 2-3 órát beleteszek, úgy már van realitása kezdő állást kapni?

Több időm nem lesz napi szinten erre, suli, szakdoga stb mellett a 3 óra is necces, ettől függetlenül szerintem tartható hosszabb távon ez a dolog.

Olykor pedig nyilván egy-egy nap ennek a többszöröse is belemenne.


2023. febr. 10. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Induljunk ki az átlagos képességből és haladásból :D
2023. febr. 10. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a beletett idő számít, hanem a minősége...
2023. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez azért csak félig igaz.
2023. febr. 10. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is inkább ajánlanám r/programmingHungary-t ilyen kérdésekre, ott több a szakember és jóval kedvesebbek. Bár mondjuk pont ilyet ne írj oda ki:D


Mi az első diplomád? Mit dolgoztál első diplomád után? Mennyire megy a matek? A nulláról indulnál vagy van ami már megy, pl pythonban magabiztosan dolgozol?


Ez kb 500 óra körüli tanulás és gyakorlás lenne, ami egyébként teljesen jól hangzik két diplomával junior szintre, meg feltételezem tudsz is hasznosan tanulni:D

A probléma inkább az, hogy ha teljesen a nulláról indulsz, akkor ezzel az 500 órával kellene matekot, pythont, szükséges libraryket és magát az MLt tanulnod, ami erre sajnos egyáltalán nem elég bármennyire is jól mehet a tanulás. Szóval ha írsz egy kis információt magadról, akkor lehetne valamennyire pontos választ adni.


Egyébként ne ess kétségbe akkor se, ha a nulláról indulnál, mert ebben az esetben félévig készülhetnél valami más területre, csak a lényeg, hogy pythonos legyen. Utána dolgoznál és közben apránként tanulhatnál + ha nem tetszene a terület, akkor van egy stabil B opciód valamennyi tapasztalattal legalább.

2023. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első diploma után azonnal kezdtem ezt. Az első diplomám matematika, eredetileg elméleti matematikusnak készültem, de elmentem a programozás irányába.

Nyilván, mivel a PTI-vel is hamarosan végzek, a programozással azért alapvetően nincs gondom, pythont már használtam többször, bár nem olyan sokat.

A gépi tanulás terén viszont nullán vagyok. Eddig csak olvasgattam erről, neuhálókról stb elég általános dolgokat.

Már egy ideje izgatja a fantáziám a terület.

2023. febr. 10. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt előre nem lehet megmondani, másrészt ha még bele sem kezdtél / lövésed sincs a területről akkor még nehezebb előrejelezni, hogy milyen sebességgel tudod megemészteni az anyagot. Elméleti matematikus pedig nagyon távol áll a gyakorlati statisztikától ami az AI egyik alapja.


Ami melletted szól az a matematikus és informatikus diploma.


Ami ellened szól hogy elég kevés AI pozíció van junior szinten, tapasztalatlan embereket - akik soha életükben nem dolgoztak ilyen területen pedig kifejezetten nem szeretik. Erős gépi tanulási elméleti alapok mellé azért egy TDK, szakdoga, komolyabb helyen pedig egy publikáció / kutatás vagy releváns gyakorlati tapasztalatot el szoktak várni a munkáltatók.

2023. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Ez mondjuk annyira nem bíztató, mert legalább egy szakdogát összehozhattam volna, azonban már ott is más a téma :/
2023. febr. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!