Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik mellett döntsek (web-ba...

Melyik mellett döntsek (web-backend)?

Figyelt kérdés

Spring, Laravel, Node.js?


Melyikkel lehet a leghamarabb elhelyezkedni?

Melyik a legjobb hosszútávú befektetés?


Nyugodtan írhatsz más nyelvet/keretrendszert is, ha azt a fenti szempontokat figyelembe véve jobbnak érzed a felsoroltaktól.



2023. febr. 16. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre valószínűleg nincs jó válasz, ez egy hitbéli kérdés.
2023. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1) Beírod az indeed.com-ba, hogy web developer és nyomsz egy keresőgombot

2) A megjelenő legördülő menük között az ötödik az, hogy programozási nyelv. Azt legördíted, és kiírja nyelvenként hány állás van

3) Nézegeted a számokat


Egy biztos: JavaScript és TypeScript mindenképpen kell, azaz a legjobb ezekkel kezdeni és közben tanulni node.js-t és denót.

2023. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 válaszához annyit írnék, hogy később viszont nofluffjobs vagy linkedin legyen a barátod, mert ezeken keres szinte minden infós munkát vagy hát akik már medior szinten vannak, azokat linkedinen a HR-es csajszik spamelik.
2023. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak, akik tűzbe tennék a kezüket a Springért, mert azt tanulták, és szerintük az a legjobb, legtutibb, és a legtöbbet lehet azzal keresni.


Viszont olyanok is vannak, akik szerint a PHP az istenség, meg csilliárd helyen használnak PHP-t, meg nagyon szuper nyelv, és akkor hát mi más, mint a Laravel.


De simán vannak olyanok is, akik megtanulták a JS-t, meg a Typescript-et is, és nem akarnak más nyelvet, keretrendszert megtanulni, ők a Node.JS-szel fogják megoldani a BE-t is, ha tehetik, szerintük az bőven jó.


De vannak még Python fejlesztők is, akik mivel ismerik a Python-t, és ott van a Django, hát azzal fognak szervert fejleszteni, mert mivel mással.



Szóval mindenki szerint az a legjobb, amit ismer, meg amit használ, és a másik meg sz#r. Ez az általános mentalitás.


Szóval ami biztos, hogy neked mi tetszik jobban, melyiket tanultad, melyik áll hozzád közel, válaszd azt.


Jelen pillanatban az látszik, hogy az általad említett 3 opcióra mind van kereslet, ha el akarsz helyezkedni, akkor valószínűleg nem lesz egyikkel sem problémád.


Hogy melyikkel leghamarabb az jó kérdés. Szerintem ha megvan a megfelelő szaktudásod, akkor pár hónapon belül találhatsz állást bármelyikkel. Ha szerencséd van, mert jó helyen laksz, tudsz mutatni több gyakorlóprojektet is, jól szerepelsz az interjúkon, nincsenek óriási elvárásaid a melót illetően, akkor ez lerövidülhet akár 1 hónapra is.


Hosszútávú befektetés, hát ez jó kérdés.

A Java-val az látszik, hogy a legnépszerűbb nyelv volt sokáig a Tiobe listáján, mára 3. helyre esett vissza. PHP már jó ideje stagnál, de csilliárd alkalmazás készült PHP-ban.


Hallani ilyet is olyat is, minden nyelvet, keretrendszert illetően. Van, hogy a Java-t cserélték le Node.js-re, és jobban járt a cég. De olyan is van szerintem, hogy fordítva volt, esetleg a projekthez jobb a Java. De a C# / .NET világ is nagyon népszerű, nálunk a cégnél nagyon sok projektben azt használjuk. Én Node.js-t tanultam annó, és azt szeretem, én Nest.js-szel csináltam 1-2 mini projektet.


Szóval egyéni preferencia, hogy mit választasz, meg mi jön be neked jobban.

Olyat válassz, amiben már van minimális tapasztalatod a nyelvet illetően.

Ha meg semmiben, akkor tanulmányozd mindegyik előnyét-hátrányát.

2023. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Én a szőkét választanám.
2023. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Spring.


Tele van a net Java állásokkal. Plusz minden salary guide azzal jön elő évről évre, hogy a Java backendesek keresnek a legjobban.

2023. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!