Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy HR-es mikor a legelső...

Egy HR-es mikor a legelső körben megnézi a CV-met, akkor törődik a linkelt side projectemmel vagy egyáltalán nem érdekli az ilyesmi? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Természetesen nem arra gondolok, hogy a kódomat megnézi-e:D csak valami olyasmire, hogy klikkel-e egyet és a readme-ben legalább a "technologies used" részt gyorsan megnézi. Hiszen elméletileg előny kellene legyen, hogy ha a projektemben minden olyan frameworköt és nyelvet használok, ami a job descriptonben van, neki meg értenie se kell hozzá, meg nem is megterhelő, mert egy klikk és egy pici görgetés.


Sok rosszat olvastam programozós vagy inkább úgy mondom IT-s fórumokon a HR-esekről, mindig azt látni, hogy szidják őket. Most kezdek majd junior pozik után nézelődni, legutóbb gyakornoki helyet kerestem, de oda már kapásból volt egy teszt önéletrajz nélkül és gyorsan felvettek. Viszont kissé aggódok, hogy valami jó helyre elakad majd a legelején, mert lehet nem szerepelt minden szó a CV-ben amit a HR-es néz, a projektemet meg véletlenül se nyitja majd meg.



2023. febr. 18. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

HR feladata nem az, hogy technikai linkeket nézze. Azt nem fogja érteni. A HR-ek főleg pszichológiai végzetséggel rendeljeznek.


Persze van specifikus HR-es is, (lásd fejvadászok) akik IT-ra specializálódtak. Ők se fogják megérteni a kódot, de tudják mit jelentenek a szakszavak és nem pislognak, ha azt mondod, hogy "async communication".

2023. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 köszi a gyors választ!!:)


Persze ezzel tisztában vagyok, ezért is tesz kíváncsivá, hogy mit figyelhetnek, mert csak szakmai dolgok vannak a CV-mben. Én azt hittem fel van nekik írva, hogy mit keressenek aztán talán ki is van adva, hogy githubos projektnél egy leírást is olvassanak, mert lehet ott is említ a jelentkező valami releváns skillt.

2023. febr. 18. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem fogják érteni. Egy lista van, hogy kik kellenek. Én már futottam olyanba is, hogy keberte a szezont a fazonnal a HRes tech téren.
2023. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha a HR-es reménybelinek tart, akkor egy szakmai vezetőnek fogja lepasszolni a CV-det. Na, ha az visszajelez, akkor nyílik esélyed rá, hogy behívjanak az első körre.
2023. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Én 3 helyre adtam be a jelentkezésemet amikor junior pozit pályáztam. Sehová nem linkeltem github profilt, mivel nem osztom meg nyilvánosan a forráskódjaimat. A CV-ben soroltam fel nagyvonalakban a skilljeimet, technológiai ismereteimet és a tapasztalataimat (szakmai gyakorlat, demonstrátorkodás, publikáció, TDK, szakdoga téma). Mind a 3 helyről visszajeleztek, hogy szeretnének elbeszélgetni velem.


Nem azt mondom hogy ne töltsd fel a side projectjeidet, mert előnyös lehet hogy van, de azért nem kell annyira túlgondolni a leírást sem, hogy az összes libet felsorolod amivel életed során foglalkoztál max 1 napot.

2023. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha készítesz egy szép weboldalt, amelyen bemutatkozol és oda belinkeled a projektjeidet, akkor a weboldaladra ellátogatnak (ha belinkeled a kísérőlevélbe).
2023. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja megnézni. Gyakran mások sem fogják (szakmai emberkék), nincs erre idejük.
2023. febr. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az efféle appendixet akkor nézik meg, ha a tartalma bír bármiféle relevanciával.


Tegyük fel, hogy te az emberi beszéd-szintetizálás, beszéd-felismerés, beszédhang alapú adatátvitel témakörére specializálódtál és van egy saját tervezésű, egyedi, lossless adat kompresszorod, meg írogattál filtereket, miegyebet ebben a témában, akkor ha a cég, amely alkalmazásba kiván venni, szintén efféle vonalon nyomul, a te codec-edet meg fogja nézni, legalábbis, ha nem hülye.

2023. febr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!