Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az assembly kódot hol lehet...

Az assembly kódot hol lehet futtatni?

Figyelt kérdés

Aki ír egy pl. prímgenerátort, azt hol lehet futtatni?


A programot hol tudom letölteni, és mi kell hozzá, hogy a kód lefusson? Hova kell bemásolni, és lefuttatni?


2023. ápr. 7. 09:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az assembly x64 es.
2023. ápr. 7. 09:50
 2/18 A kérdező kommentje:
És Windows 10-es operációs rendszer.
2023. ápr. 7. 09:51
 3/18 A kérdező kommentje:

Intel processzorra.


Bocsi, de nem tudom, hogy még milyen adatokat kell megadnom.

2023. ápr. 7. 09:52
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
2023. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy "assembly kód".

Adott assemblerhez írt kód van csak. Két, ugyanarra a processzorra írt assembler között ég és föld lehet a különbség. Pl Netwide asm és atnT asm.


Azt kell tudni, hogy a kódot melyik ASSEMBLER szintaxisa alapján írták, ehhez le kell tölteni az assemblert és lefordítani a kódot. Ami ezután elvileg futtatható lesz, de lehet, hogy nem. Ez utóbbi is függ ugyanis néhány dologtól, de ezt már nem részletezem.

2023. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

#5: "Nincs olyan, hogy "assembly kód"."

Mivel magát a nyelvet assembly-nek hívják ( [link] ), ezért van azon a nyelven írt kód is - függetlenül attól, hogy adott architektúrára, adott assemblernek megfelelően íródik - megkülönböztetve más nyelven írt kódoktól - ahol ugyanúgy előfordulhatnak különböző fordítóknál alkalmazott nyelvjárások (például lásd Basic esetében: kicsit más ZX81-en, C64-en, vagy a Microsoft QBasic-jében).


Kérdező: oké, tehát x86-64 architektúra, Windows 10 környezet. De milyen assembler? Mert abból akad pár:

[link]

2023. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Masm vagy nasm, ami jobb. Még nem írtam meg, csak próbálom.
2023. ápr. 7. 12:27
 8/18 A kérdező kommentje:
Melyikben érdemes, melyiket támogatják jobban, stb.
2023. ápr. 7. 12:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#7: Attól függ, milyen környezetben akarod használni.

Ha mondjuk csak és kizárólag Windows alatt programozol Visual Studióban, akkor adja magát a MASM.

Ha szeretnél más környezetek - Linux, MacOS - számára is futtatható kódot generálni, akkor inkább NASM.

2023. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

"Mivel magát a nyelvet assembly-nek hívják ( [link] ), ezért van azon a nyelven írt kód is -"


Ugye, van az a mondás, hogy "ha valaki programozással kapcsolatos kérdésben a wikipédiára hivatkozik, akkor az már nem is tudom mit is sz_pott", de én azért eddig nem süllyednék le. Viszont figyelmedbe ajánlanám, hogy a fogalmakat mindig az adott kontextusban próbáld meg értelmezni és ha így teszel, akkor valószinűleg kevesebbszer tűnsz majd tudálékoskodó, ostoba f@sznak.

2023. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!