Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A tömbök, vagy a vektorok...

A tömbök, vagy a vektorok alkalmazása eredményez gyorsabb kódot?

Figyelt kérdés
A tömbnek meghatározott elemszáma van, szóval talán kisebb méretet foglal. A tömnek több értelme van, mint a vektornak?
2023. ápr. 24. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ mi a feladat, ha tudod, hogy mekkora kell, akkor igen általánosságban a tömbök a fix méret miatt gyorsabb hozzáférést adnak. De ha rugalmasabbb adattárolás kell, akkor az újabb és újabb tömbök létrehozása nyilván pazarló munkában, erőforrásban és időben is, akkor a vektorok használata gyorsabb... de kicsit függ az éppen használt nyelvtől is, tudod, hogy miként fogja fel a "tömb", "vektor" fogalmakat, hogyan kezeli őket stb., de az feladat mibenléte a fontosabbik tényező.
2023. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha fixen tudod hány elem lesz, akkor tömb, ha nem, illetve ha menet közben dinamikusan változik, akkor vektor (vagy láncolt lista).
2023. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Miről beszéltek? A vektorok programozásbeli megfelelői az egydimenziós tömbök. Akkor hogy jön ide, hogy tömb vagy vektor? Ez így nagyon programnyelv specifikus kérdés olyan nyelvre, ahol van külön vektor típus.
2023. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem, hogy most a vektorok alatt pl. Vector osztályt értünk, mint pl. javában, dinamikus tömbök, dinamikus méretű sorozatok tárolására, és persze létezik nyelv ahol nincs vektor, de itt most a kérdés arról, szól hogy melyik jobb, vagyis gondolom feltesszük, hogy mindkettő létezik. Egyébként persze, olyan nyelvek esetén értelmetlen a kérdés, én csak igyekeztem a lényegre válaszolni...
2023. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!