Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van ma ekkora programozó...

Miért van ma ekkora programozólobbi a világban?

Figyelt kérdés
Miért jó az, hogy programozókra bíznak olyan szakmai feladatokat is, amiknek semmi közük a programozáshoz? Már számtalanszor tapasztalhattuk, hogy a programozó nem lesz képes megcsinálni.
2023. jún. 6. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Látod látod, programozónak kellett volna menni, nem bohócnak.
2023. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nálunk pl. jelfeldolgozási feladatok vannak programozókra bízva, és rosszul végzik. Nem csoda."


Ez az informatikus dolga. Ehhez kell információtechnológiai ismeret. Szakismeret.

Ezért nem informatikus egy gépösszerakó gyalogbéka, vagy egy hervadt hangú help deskes sem.

2023. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

Én egy olyan szoftveren dolgoztam gyakornokként még egyetem mellett, amit amerikai laborokban használnak most.


Abszolút semmit nem értettem a szakszavakból, de lényegében nekem csak egy adminisztráció/raktárkezelő/adatszámoló all in one applikációt kellett fejlesztenem. Egyszerű számolási folyamatokat kellett csinálom, amikre meg volt adva, hogy milyen képlet alapján lehet megoldani, de konkrétan vagy összeadás kivonás volt benne. Abszolút nem is kellett érteni a szakszavakat.


Ezt pedig azért nem Phd-val rendelkező vegyészmérnök, orvosok fejlesztik, mert nem tudnak programozni.


A példádban említett jelfeldolgozásos dolgot is valószínűleg azért programozókra bízták, mert biztos egy beágyazottrendszerekkel foglalkozó Mérnökinformatikus vagy egy Villamosmérnök is összetudott volna dobni valamit, csak az persze úgy nézne ki és úgy működne, mint egy 20 évvel ez előtt megírt applikáció.

2023. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%

"A probléma ott kezdődik, hogy a munkahelyek eleve nem a szakma képviselőjét keresik, hanem a programozót. "


Te ehhez a kérdéshez full kretén vagy.

Nem is tudom, hogy merészelted azt leírni, hogy programozó nem ért a jelfeldolgozáshoz? Mert te aztán értesz, mi? :))


A cégek az igényeikkel megkeresik a fejlesztőket, azok közül az egyik architekt, vagy mondjuk kettő elkezdi körvonalazni, felmérni, hogy mit is akar a megrendelő. Ha profi a megrendelő cég, akkor meg kijelöl szakmai konzultánst. Akinek az a feladata, hogy a fejlesztő cég felé leközvetítse azt, amit a megrendelő akar.


Egy programokat fejlesztő cégnek nem az a dolga, hogy könyveléshez, mélytengeri búvárkodáshoz, asztalosipari gépgyártáshoz vagy nemesgázok kopresszálásához, palackozásához értsen, hanem az, hogy a megrendelő igényeit leprogramozza. Ha van ebben az elvárásban speciális ismereteket igénylő rész, akkor megfizetnek egy szakembert és kész.

Faszé' kell neked röfögnöd itt a hülyeségeidet, brenyóka?

2023. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%
Jelentsétek bátran 1 pipás delfipapa minden válaszát, akkor tiltják és pihen legalább pár napot. Ráfér egy kis józanodás úgyis.
2023. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De amugy miert így ezt a trollt?
2023. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Miért hívják így*
2023. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem lobbizik azért hogy programozók végezzék el ezt a feladatot, szimplán csak nem tudja projekt vezetője hogy kinek kéne hozzányúlnia, mert valaki megcsinálta a programot mondjuk 20 éve és ma már kb semmin se fut le a dolog.


Plusz vannak tipikus területek amik kicsit olyan senki földje, olyan embert meg nehéz leakasztani aki tud programozni és ért ahhoz a speciális dologhoz.

Ha valakinek csak szakmai tudása van de nincs programozási képessége, a kimenetel hasonlóan szar lesz.

2023. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!