Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Más is érzi, hogy nincsenek...

Más is érzi, hogy nincsenek igazán nagy kihívások programozás terén?

Figyelt kérdés

Mármint 2-3 év után nagyon nincs olyan feladat, amire azt lehet mondani, hogy új, nagy kihívás, rettenetesen nehéz.


Inkább csak ugyan az van, de annyi idegesítő faktorral, hogy időnként, aminek működni kéne az valamiért nem megy és órákat debuggolod, de ez csak azért, mert nem megy a dolog, csak valamit elírtál, félre értelmeztél vagy akármi.


Tehát a sima nagy vállalati rendszerek programozásánál kb 2-3 év alatt mindent lehet látni és utána unalmas.


Igazán többet nem lehet tanulni, max kicsit elindulni frontend irányba vagy devopsba és picit elveszni más témákban, míg abból nem leszel jó és nem halad annyit a tech stack, hogy újra tanuld az eredeti stackeden a dolgokat újabb technológiákkal.



2023. jún. 17. 00:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, én nem vállalati környezetben dolgozom hanem független játékfejlesztőként, és minden napomat egy kihívásnak élem meg a fejlesztés terén. Ha nem találsz benne elég kihívást és zavar, akkor válts környezetet.
2023. jún. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha magadnak találnál ki különféle feladatokat, pl. mobiltelefonos alkalmazást stb lehet hogy kihívást jelentene.
2023. jún. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 blézpaszkál válasza:
72%
Szerintem próbálj meg lefejleszteni egy játékmotort, vagy egy saját programozási nyelvet. Ezek matematikailag is kihívást fognak jelenteni.
2023. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Mesterséges intelligencia és mobiltelefonos alkalmazás összekapcsolása valamilyen témakörben, alkalmazásfejlesztés.

Esetleg új tömörítési algoritmusok kitalálása (veszteséges vagy veszteségmentes)...

2023. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól értem, akkor megmondják mit kódolj le, és te megcsinálod? Amúgy, ha órákig tart debugolni valamit, az úgy hangzik, mintha kihívás lenne.
2023. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Valami kontextust írhatnál, hogy érdemben lehessen tanácsot adni. Nem mindegy, hogy valamelyik top cégnél dolgozol több százmillió felhasználós elosztott rendszereken staff software engineerként félmillió dolláros kompenzációért és azt nem érzed kihívásnak, vagy medior kódmajom vagy valami gyűjőmultinál és azt nem.
2023. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

#5 Mondjuk sok olyan hiba van ami inkább idegesítő mint kihívás.


Amúgy szerintem kérdező ez nem igaz. Én ha túlságosan komfortosnak éreztem magamat egy adott területen akkor elkezdtem olyan irányokba lépkedni amit még nem ismertem és kihívásnak tűnt. Mindig volt valami ami új volt és át kellett gondolnom hogy hogyan is lehetne az egésszel megbírkózni.


Ha pl egy frameworköt használsz, de kiismerted, akkor mi van ha olyan területre mész ahol te fejleszted a frameworkot? Máris megváltozik kb minden.

De mondhatod azt is hogy mi van ha áttérsz egy olyan területre ami bonyolultabb, mint machine learning.

Vagy éppen azt mondod hogy választasz egy alacsonyabb szintű nyelvet mint C++ vagy Rust aminél jóval több dologra kell odafigyelned.

Szerintem egy csomó lehetőség van, de ezek nem fognak a szádba repülni, ha megunsz valamit lépj tovább.

2023. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező: egy kihívás: egy program lehetővé tehetné hogy végtagbénult emberek szemmel irányíthassák a számítógépet, tudjanak gépelni...
2023. jún. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
2023-ban nem kihívás a debug szélmalomharc, hanem erősen kihívásokkal küzd, aki nem szervezi ki chatgpt-nek.
2023. jún. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Webnél lehet nincs kihívás annyira, viszont új tecnikákat, technológiákat lehet tanulni.

Pl más keretrendszerek, más patternek, gyorsabb, szebb megoldások, vagy akár csak egy sima név konvenció átgondolása.


A web nem annyira nagy cucc, mint a komolyabb programok. Webre tényleg 2-3 intenzív év után szinte mindenre megvan amit szeretnél és itt gondolok pdf generálásra, api-service írásra, hívásra, kép "módosításra" (libbel, de pl víznyomat ráhelyezés stb).


Na más területen ez semmi. 2-3 év játékfejlesztés alatt pl a felszínt, ha karcolgatod, persze alapozásnak jó, de rengeteg komoly feladatról még csak hallani sem hallottál ami másnak alap.


Persze webnél is lehet sok új dolog ami másnak alap, de te még csak hallani se hallottál róla, de az ott sok esetben specifikus is, a legtöbb weboldalnak nincs is rá szüksége.

2023. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!