Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxos alkalmazásprogramozási...

Linuxos alkalmazásprogramozási ismeretekkel lehet pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Linuxon programozgatok mostanában, C és Vala nyelven (egyébként van némi Java, HTML, CSS, JavaScript, PHP tudásom is). Tavaly például írtam egy egyszerű grafikus jelszókezelőt, ami képes AES256 titkosítással elmenteni a jelszavaidat, és egy mesterjelszóval védeni. Még kellene dolgozni rajta (pl. a memóriában is védeni kellene az adatokat, illetve kellene valami secured textbox widget is), de azóta másfelé fordul az érdeklődésem, így nem foglalkoztam vele. Egyébként GLib-et, GTK-t, libsecret-et és libgcrypt-et használtam hozzá, meson-nel buildeltem, és csináltam hozzá Jenkinsben egy egyszerű pipeline-t. Egyébként lefordítható és működik Windows alatt is (MSYS2-vel).


Ilyen irányú tudással szerintetek lehet valahogy pénzt keresni? Linuxot használok, az alatt szeretek dolgozni és fejleszteni. Érdekelnek a rendszerközelibb dolgok is, de ha mondjuk ügyviteli, adminisztrátori, vagy csak egyszerűbb kis segédprogramokat kell készíteni, azt is szeretem. Készítettem egy egyszerűbb segédprogramot is, ami hasonlít a "uniq" programhoz, de ez nem csak a szomszédos sorokból szűri a duplikációkat, hanem az egész fájlból (és nem kell hozzá rendezni előtte).

Ami nem különösebben érdekel, az a web és a CI/CD dolgok.


2023. jún. 18. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
google? Egyébként van egy rakás hely ahol használnak linuxot ilyen-olyan célra (pl. egy időben sok helyen a fedélzeti utastályékoztató rendszer linuxon futott, láttam amikor bootolt). Nézelődni kell, és rákeresni ilyen cégekre célirányosan.
2023. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet.


Nekem így elsőre az embedded linux-ra való fejlesztés jut eszembe, bár ott inkább C++-t használnak, de kilehet fogni C-vel is - esetleg megtanulod a C++-t, ha már megy a C, nem lesz nagyon nehéz dolgodg. Vagy valami realtime OS-es embedded fejlesztés. GUI-s applikáció fejlesztés viszonylag (az én tapasztalatom szerint) ritkább linuxra, windowsra se valami gyakori. Ha pedig cégek GUI-s applikációt fejlesztenek, nagy részük egyből a Qt-t veszi elő, vagy valami webes frontendben lefejlesztik.

2023. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1


Keresgéltem már, nem igazán találtam lehetőséget. Esetleg freelancerként.


#2


Nem vagyok oda a C++-ért. Ha úgy van, esetleg beletanulok, de inkább szeretnék távol maradni tőle.

A Qt-vel kapcsolatban viszont teljesen igazad van.

2023. jún. 18. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Sok kapu bezárul előtted, ha a C++-t nem vagy hajlandó haszánlni :) Főként azért használják, mert sokkal gyorsabb vele kódolni és biztonságosabb is, mint a sima C. Viszont beletelik jópár évbe, amire egy modern C++ kódot rendesen átlátsz, hogy mi történik egész a legalsó szintig - a gépi kódig.
2023. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!