Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy adott technológia milyen...

Egy adott technológia milyen mélységű tudása elvárt egy junior interjún?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl az szerepel a hirdetésben, hogy


-Sql alapismeretek

-Windows szerver ismeretek

-hálózati alapismeretek


Akkor mit várnak el?


Sqlbol pl elég ha tudok egyszerűbb lekerdezeset írni és tudom h kell kiszedni 2 tablabol kulcs alapjan kiszedni az adatokat?


A hálózati alapismereteknél a hálózati eszközökhöz kapcsolódóam tanultam cisco ccnat, linux szervereknel meg raktam mar össze egy samba szervert...


Windows szervernel nem tudom mire gondolhatnak


2023. júl. 11. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Nincs torvenyileg szabalyozva es egysegesitve a cegek/csapatok/interjuztatok kozti kovetelmenyrendszer. Azt varnak el amit akarnak.
2023. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy nesue fogd meg semmi "válasz".
2023. júl. 11. 16:57
 3/6 A kérdező kommentje:
*nesze
2023. júl. 11. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Honnan tudjuk? Teljesen változó, hogy hol milyen tudást várnak el és ezt milyen formában kérik számon.
2023. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De ez tényleg cég függő. Egy facebooknál nyílván teljesen más a juniortól elvárt tudás, mint egy kkv-nél. Akkor még releváns lenne a pozíció megnevezése és a többi technológia neve, mert gondolom nem csak ezt a párat várják el alap szinten. Általában amiből haladó, magabiztos vagy valami hasonló szintet várnak el, na abból fognak kérdezgetni aktívan, majd utána térnek ki ezekre az alapismeretekre, de pozíció vagy többi technológia ismerete nélkéül lehetetlen megmondani, hogy mit várnak el.


Nagyon általánosan az ilyen alapismereteknél egyetemi kurzusra gondolnak, amennyiben van diploma kérve. Szóval amit ott tanultatok az biztosan kelleni fog. Ha nem kérnek diplomát, akkor általában ezt úgy értik, hogy ne életedben ott találkozz elsőnek egy windows szerverrel.


Interjún az alapismeretes dolgokra általában úgy kérdeznek rá, hogy hol találkoztál velük és ilyesmik, de nem fognak róla nagyon faggatni, hiszen alapismereteket kérnek. Persze ha fontos a hálózat (amit a pozíció neve nélkül nem fogunk tudni), akkor biztosan kérdeznek egyetemen tanult dolgokat, mert hidd el sokan rámondják, hogy tudják alap szinten és aztán kiderül, hogy hatalmas hiányosságok vannak. De általában az alapismeret azért írják ki, hogy ne nekik kelljen megtanítani minden nagyon alap dolgot.



Vakon az a legjobb tanácsom, hogy nézz utána mi számít beginner és intermediate szintnek, általában jó találatokat fogsz kapni. A másik jó tanács, hogy alapismeretnél inkább az elmélet a lényegesebb, szóval általában nem várják el, hogy pl google nélkül biztosan és gyorsan dolgozz sql-el, viszont azt elvárják, hogy legyen róla egy erős kép a fejedben.

2023. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Változó.


Voltam kicsi KKVnál ahol konkrétan nekem, mint gyakornok azt mondták, hogy nem vagyok elég gyors, amikor azonos szintű feladatokat végeztem, mint a junior főállásű kolléga, aki a cégnak valószínűleg minimum 2x annyiba került.


Közben meg vannak olyan helyek, ahol a juniort felveszik főállásra br 700-800ért és simán lehet, hogy 6 hónapon keresztül csak belső oktatási anyagokon kell átrágnia magát és appróbb alibi feladatokon.

(Ez konkrétan egy ismerősöm példája)

2023. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!