Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet Excel makrót úgy is...

Lehet Excel makrót úgy is futtatni, hogy nem kell bejelentkezni a Microsoft/Office fiókba?

Figyelt kérdés

Írtam egy makrót a dolgozóknak, amivel gyorsabban tudnak elvégezni bizonyos műveleteket. A fájl fent van közös hálózaton. A céges hálózatban biztonsági okokból kéthetente meg kell ismételni a bejelentkezést az Office fiókba, ez azonban azzal jár, hogy ha ezt a dolgozó nem teszi meg akkor a makrózott excel fájl sem működik. Létezik megoldás arra, hogy a makrót úgy is futtatni lehessen hogy nem jelentkezik be a dolgozó? (A bejelentkezés az Excel ablak jobb felső sarkában található részt takarja)

Tudtok erre megoldást?



2023. júl. 21. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Bár nem tudom nálatok egyáltalán működik-e maga az aexcel bejelentkezés nélkül.
2023. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt keresném meg, hogy hol van tárolva a makró és magát a makrót menteném le egy olyan helyre, mikor egyébként is elérhető.


[link]


Nem csináltam még ilyesmit, pontosabbat nem tudok mondani, de hátha így

is rátalálsz a megoldásra...

2023. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20 éve sokszor futtattam makrót még XP-n. MS Excel-ben. Futott. Nem kellett hozzá MS fiók, igaz akkor még nemis volt. :)
2023. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A makró OneDrive-ra van mentve, hogy több gépről el lehessen érni. Én arra gyanakszom, hogy pont emiatt kéri a bejelentkezést is a dolgozóktól. Próbáltam lementeni másik helyre, de midnig volt olyan dolgozó, aki nem érte el a könyvtárat. (Itt az IT hülyesége miatt nem kaphatnak jogosultságot)

Ezért maradt végül a dirve.

2023. júl. 21. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha OneDriveon van akkor annak eléréséhez be kell jelentkezni...
2023. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy excel szakértő, de mi lenne ha átmásolnátok a makrót minden dolgozónak a saját "Egyéni makró munkafüzet"-ébe (Personal Macro Workbook)?


Ez a C:\Users\<Felhasználónév>\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\Xlstart mappában van (legalábbis nekem Win 10/Excel 2016 kombinációval), PERSONAL.XLSB a neve, de maga a fájl csak akkor létezik, ha már használtad, azaz mentettél el bele valamit.

2023. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!