Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezek után mondhatom, hogy...

Ezek után mondhatom, hogy tudok ''pythonozni'' ?

Figyelt kérdés

Annyira ezelőtt a programozás nem is érdekelt, de rengeteg szabadidőm van igy, hogy nincs suli, ezért teljesen magamtól elkezdtem Pythont tanulni, mert állitolag az a legkönnyebb a kezdőknek. Nagyon gyorsan meg is szerettem. ChatGPT-től kértem, hogy lényegében irja le, pontosan miket kell megtanulnom a Pythonból. Idáig ezeket sikerült megtanulni: variables, print function, comments, type cast, user input, math functions, string slicing, if statements, dictionaries, tuples, lists, loops, break / continue / pass, reading files in Python, object oriented programming, error handling and exceptions.


Ezek maradtak: NumPy and Pandas, Matplotlib and Data Visualization, Working with APIs, Web Scraping, Seaborn


Tehát igen, az volna a kérdésem, hogy miután megtanulom azt amit még szükséges, már mondhatom, hogy ismerem ezt a programozási nyelvet és mehetek a következőre?



2023. júl. 30. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Apám... Nem, közel sem...
2023. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
88%

Mondjuk az "object oriented programming" esetében elég bátor kijelenteni, hogy "megtanultam".

Valószínűleg Pythonon belül is csak az alapjait érintetted (még szintaxis terén is), de ettől nem fogod tudni az elméletet, valamint hogy mikor és hogyan használd.


"már mondhatom, hogy ismerem ezt a programozási nyelvet és mehetek a következőre?"

Miért mennél? 20 nyelv szintaxisát is meg lehet tanulni simán egy év alatt, de attól egyikben sem fogsz tudni programozni.


Ha már ennyire belemerültél egy nyelvbe, egy ideig ne kezdj bele újba szerintem, hanem próbálj meg értelmes dolgokat kihozni belőle.


Ha tényleg magabiztos lesz a tudásod ezekben: classes, inheritance, closures, decorators, asyncio, exceptions, akkor pl. próbálj meg egy Discord botot összehozni a discord.py API-val (de vannak alternatívák is).

2023. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

"Idáig ezeket sikerült megtanulni"


Oké, ügyes vagy. És alkalmazni is tudok ezeket a koncepciókat? Ha azt mondanám, hogy írd meg a Tic-Tac-Toe játék logikáját, meg tudnád írni működőképesre?

2023. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármikor mondhatsz bármit, ez egy szabad ország.
2023. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A programozás nem teljesen így működik, főleg, hogy azt érzem, hogy nem is csináltál semmilyen nagyobb projektet.

Írj mondjuk egy grafikus snake játékot, ahol a játék elmenti a highscore-t.


Ha ez összejön, akkor mondjuk egy junior szintjét nyelvismeretből már hozod.


A programozásban nem a nyelvismeret a bonyolult rendszerint.

2023. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!