Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért működik rosszul a kód...

Miért működik rosszul a kód és hogyan lehetne kijavítani?

Figyelt kérdés

[link]


Van ez a sor:

_power = lerpf(_power, 0.0, _duration * delta)


Én itt arra számítok hogy annyi másodpercig fog tartani a kamera rezgése amennyi a duration ban beállított mennyiség viszont nem ez történik mert sokkal gyorsabb.


A második gond meg az hogy a rezgéd állandóan átlósan fel/balra húz. A jobb irányba nem is megy pdig lecsekkoltam és a shake dirben levő értékek rendom ok de akkor miért?


2023. aug. 5. 02:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs inicializálva a véletlenszám generátor.
2023. aug. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha így csinálom akkor szépen annyi ideig tart ameddig kell neki:

_power-= _duration*delta


A lineáris interpolációban ez így miért nem jó?

2023. aug. 5. 02:11
 3/4 A kérdező kommentje:

Fentebb írtam hogy leellenőriztem a shakedirben levő értékeket és randomok valamint nem vettem észre hogy negatív tartományba nem generálok random számokat ezért működött rosszul.

Valamint itt nem kell inicializálni manuálisan az rng -t


Maradt a második probléma, hogyan tudnám a lineáris interpoláció végrehajtását fixen időhöz kötni?

2023. aug. 5. 11:32
 4/4 A kérdező kommentje:

Lecseréltem az egyik sort erre így már az érték tökéletesen 0-1 közé skálázódik viszont nem tudom hogy jó e lesz így mert nem tudom most tesztelni valamint a rng részt már javítottam.

_duration = 1 / start_power / shake_time

2023. aug. 5. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!