Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg annyi a programozasnak...

Tényleg annyi a programozasnak, nem kellenek uj fejlesztok?

Figyelt kérdés
Bsc pti diplomaval sem lehet mar elhelyezkedni kezdokent?
2023. aug. 7. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Most még el lehet, de majd erős két év múlva próbáld meg ugyanezt.
2023. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Százával vannak ilyen cikkek. Addig amíg vannak, nem aggódom :)

2023. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

2: Amennyi eszed neked van.

Az informatikus nem egyenlő a programozóval.

2023. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha ez a kérdés felmerült benned, akkor bizony jobb, ha keresel egy másik szakmát.
2023. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

A gazdasági helyzet miatt a belépő szintet meglépni most sokkal nehezebb, na meg alapvetően hígult évről-évre a juniorok mezőnye.


De ha van legalább 6 hónap tapasztalatod diákmunka/gyakornokiskodás amit az adott pozihoz releváns területen szereztél ÉS githibodon normálisan végigvezetett nem kezdő projectek vannak, akkor egyáltalán nem nehéz munkát találni. Nyílván juniortól feljebb meg továbbra sincs probléma.


A legnagyobb gond az, hogy JÓ programozókra van szükség és mikor minden ember az szeretne lenni a fizu miatt, akkor a belépő szint nagyon felhígul és MUSZÁJ kitűnnöd valamivel. Sima diploma erre már nem elég, mert gondolj bele mennyien végeznek veled együtt pl abban az évben. Ha nem mutatsz valami plusz dolgot, akkor nyílván egy leszel a sok közül.


Na meg diploma nem jelenti azt, hogy tudsz programozni, az csak azt mutatja meg, hogy van egy erős alapod. Programozni NEKED kell otthon megtanulni. Lehet te ezt így csináltad, akkor ne haragudj, csak az írásodból az jött le, hogy szerinted egy nevesebb diploma jelent bármumit, mikor ez nem így van. Legalábbis magyar egyetemek nem igen számítanak, juniorként legyen diplomád és bizonyíték arra, hogy érdemes veled foglalkozni.

2023. aug. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
A közeljövőben legfeljebb a juniorokat fogja tudni pótolni az AI. Inkább az fog majd gondot okozni, hogy a cégeknek emiatt nem kellenek majd junior fejlesztők, de mivel a juniorokból lesznek a seniorok, seniorokból komoly hiány lesz emiatt.
2023. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Magyarországon soha nem volt hiány programozóból.

A kétezres évek elején volt némi szívó hatás, főleg a WEB virulens terjedése miatt, de az is elég hamar elült.


Azt meg, hogy néhány firkász mit talál ki unalmában, csak idióták nyalják be.

2023. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Programozóból nincs hiány, jó programozóból viszont nagyon nagy hiány van.
2023. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, most közel lehetetlen 0 tapsztalattal elhelyezkedni.


Én most 1 év tapasztalattal is alig kapok lehetőséget interjúkra és konkrétan már nem tudom több helyre beadni a jelentkezésem, pedig 1 éve neme úgy ment az interjúzás, hogy az össze megpályázott cégtől visszahívtak és el is indították az interjú folyamatot, majd 4 ajánlat kapás után visszamondtam minden aktívan futó interjút és ott picit licit után elhelyezkedtem.


Már akkor is egy "kiváltságos" volt, mert tipikusan nem ilyen lazán megy a junior elhelyezkedés, szóval most úgy gondoltam ha nem is ilyen jól, de legalább oké módon teljesítek ismét a munkapiacon, de nem. Konkrétan semmi sincs eddig.


1 cég van, ahonnan lehet kapok egy ajánlatot, de ők annyira nem is érdekelnek és van még 1 cég, ami számomra izgalmas, de nálunk még nagyon az elején vagyok az interjúknak, így kitudja mi lesz.


Szóval ja. Most kezdőként halál az elhelyezkedés.

2023. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
soha nem is lehetett, az egész IT egy hazugság
2023. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!