Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásban az X,Y koordiná...

Programozásban az X,Y koordináták miért baloldalt felüről vannak éretlemzve?

Figyelt kérdés

pl létrehozok egy felületet.

Width = 100

Height = 100

pygame.display.set_mode(X,Y)


akkor baloldal felűről értelmezi a 100-100 as eltolást,miért nem baloldal aluról?


2023. aug. 20. 19:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Width = 100


Height = 100


-->

X = 100

Y = 100


bocsánat elírtam

2023. aug. 20. 19:19
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Az oka a katódsugárcsöves kijelzőkből ered, ahol a képet alkotó elektronsugár a képernyő bal felső sarkából kezdődően kezdte el rajzolni a képet.


Az alábbi topikban:

[link]

is ezt pedzegetik.

2023. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt azért, amiért #2 is írta, másrészt meg azért, mert - visszanyúlva a karakteres módhoz - ott mindig a bal felső sorban volt a kurzor kezdőpozíciója, értelemszerűen az lett a koordinátarrendszer kezdőpontja. (Annak nem sok értelme lett volna, ha a kurzor a jobb alsó sorban "kezd". Mint ahogy az sem jutott sokaknak eszébe, hogy a bal felső, kezdő pozíciót mittudomén... 40. oszlop, 25. sornak titulálja.) Aztán ez a szokás átöröklődött a grafikus képernyőre is.
2023. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:D na úgy látom mást is érdekelt a kérdés, mert engem eléggé zavar ez a bal felső dolog :D
2023. aug. 20. 19:36
 5/14 anonim ***** válasza:
A mai napig a bal felső sarokból indul a képernyő kirajzolása.
2023. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És az az 5p alatt mit sem változott. :)
2023. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Az oka a katódsugárcsöves kijelzőkből ered"


Bár ez tűnik logikusnak, de a valódi ok a balról jobbra tartó írásmód térhódításának és a szekvenciális adatfeldolgozásnak az együttese.


A katódsugár onnan halad, ahonnan meghatározzuk neki és abba az irányba, ahova mi akarjuk. Tehát, lehetne éppen a bal alsó sarokból a jobb felsőbe tartó is. Ahogy például a 2D koordináta rendszerek esetében.

2023. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

":D na úgy látom mást is érdekelt a kérdés, mert engem eléggé zavar ez a bal felső dolog :D"


Nekem valahogy mindig ez volt a default és a matekórán volt furcsa a bal alsó sarokból indulás.

2023. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen en a marekoshoz szoktam hozza, igy azert furcsa nekem
2023. aug. 21. 08:24
 10/14 anonim ***** válasza:

"A katódsugár onnan halad, ahonnan meghatározzuk neki és abba az irányba, ahova mi akarjuk. Tehát, lehetne éppen a bal alsó sarokból a jobb felsőbe tartó is. Ahogy például a 2D koordináta rendszerek esetében."


Hát ez nagyszerű, és melyik megjelenítő készülék nem felülről, bal oldalról kezdi a kép kirajzolását? Elméleti lehetőség mindenre megvan, ezzel nem mondtál semmi újat.

2023. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!