Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Brutto 2100ft diakmunka,...

Brutto 2100ft diakmunka, utolso eves PTI diakkent?

Figyelt kérdés
Kb csak a diplomamunkam van vissza igy havi 130-50orat tudnek vallalni. Ez penzben mivel 25elmultam…. Elegge keves nem? :D
2023. aug. 26. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja amugy java fejlesztes.
2023. aug. 26. 17:08
 2/11 anonim ***** válasza:

A diákbér 85% nettó és 15% szjaból adódik ki. Ezek szerint te csak a 85%-ot fogod megkapni, azaz 1.785ft lesz a nettód.


130-150 órában számolva ez 232.050 - 267.750 FT.


Ez java fejlesztői diákmunkára szerintem a jelenlegi diákbérek mellett egy elég alacsony bér.


Szóval ja, kevés, de ha ez az első munkahelyed, akkor szerintem teljesen oké, amíg nem diplomázol. Utána menj el egy másik helyre és harcolj ki magadnak br 750-900-at.

(A mostani helyeden nem hiszem, hogy emelnek majd ekkorát)

2023. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és ezt úgy írom, hogy én is Java diákmunkában dolgoztam és most helyezkedtem el főállásban. Tehát tapasztalatból beszélek. Nekem végül br 850-et sikerült kialkudni, de volt br 900-ért is ajánlatom, de az alacsonyabbat választottam, szimplán a cég profilja és munka típusa miatt.
2023. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eléggé kevés valóban, ha van jobb lehetőséged, akkor fogadd el azt. Ha nincs, akkor meg nem mindegy?
2023. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs más lehetőség, de ide fixen felvesznek :) és állításuk szerint maradhatok diploma után, természetesen magasabb fizuért, náluk is voltam gyakorlaton :)
2023. aug. 26. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem sok céget láttam, amely gyakornoknak bruttó 2100-nál nagyon többet adna.

Talán 1-2 kiemelt gyakornoknak 1-2 gazdag cég ad picivel többet.

Majd ha teljes állású junior leszel, ott lesz egy nagyobb ugrás, de ahhoz kiszámítható időben és minőségben kell dolgozni. A gyakornoki órabér azért is alacsonyabb, mert sokkal több segítség kellhet, és sokkal rosszabb munkát adhatsz ki a kezedből, és mellette azt sem tudni, mikor jössz és mennyit dolgozni...

2023. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van rengeteg:


[link]


Nem kell gazdagnak lenni a cégnek. A gyakornok nagyon olcsó erőforrás, így ha kicsit is kompetens, akkor bőven megéri bőségesen megfizetni, csak ugye keveset adnak, mert ez a szokás.

2023. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi 7en vagyunk vegzosok mind a 7en mar melozunk :)
2023. aug. 26. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Diákmelózni nem azért megy az ember, hogy milliókat keressen, hanem hogy tanuljon, és diplomázás után óriási versenyelőnyben legyen a munkaerőpiacon. Ezt kell szem előtt tartani. Ha van fejlődés, neve a cégnek, akkor ne válts a pénz miatt.


Én anno (4-5 éve) ugyanígy diákmunkáztam utolsó félévemben, kb semmit nem kerestem. Még mindig ennél a cégnél vagyok, most kicsivel 1m felett keresek. Szóval legyél türelmes szerintem, és a fejlődésre koncentrálj.

2023. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

4-5 éve? És most picivel 1 millió felett keresel?


Ugyen nettóban? Az 1 millió bruttót már 1 év tapasztalattal is megkaphatják ezen a piacon, de 2-vel már biztosan.

2023. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!