Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez hogyan lehetne megoldani?

Ez hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Építettem egy weboldalt és készítettem hozzá MERN stack alapon egy bejelentkezési és regiszrációs rendszert, ami JWT-vel működik. Most azt szeretném, hogy ha valaki bejelentkezik a weboldalra és leteker egy cikknek az aljára (vagyis elolvassa azt a cikket), akkor az elolvasott cikkek száma jelenjen meg a saját profilján. Ezt hogyan lehetne megcsinálni? Az is jó ha küldötök hozzá valaki tutorialt ha van ilyen.

Köszi minden választ!


2023. szept. 3. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Definiáld, hogy mit jelent az "elolvasta a cikket". Ne fogalmi alapon, mert azt én is értem, hanem technológiailag. Azaz, hogy szeretnéd detektálni, hogy elolvasta? Ezt tovább gondolhatod, és kereshetsz megoldást. Nyilván kliens oldalon fog ez triggelődni.


2) Tehát, mobil küldeni fog egy kérést. Itt kalkuláld bele, mi van akkor ha ugyanazt a cikket többször is elolvasta?


Készülj fel arra, hogy a klienstől származó kérések monitorozhatók, tehát mi van akkor, ha szándékosan küldök olyan "elolvasott cikk" kéréseket, amik meg se lettek nyitva?

Én személy szerint minden cikk megnyitáskor egy egyedi token-t generálnék (UUID pl.), amikor megnyitja és törölném, ha bezárja.


Ezt a token-t user-hez és cikkhez is kötném. Tehát, ha más user-től jönne vissza vagy más cikk azonosítóval együtt, akkor érvénytelen értelem szerűen. Vagy JWT-vel együtt elfogadod, és token alapján keresed vissza mely cikk volt amit olvasott. Döntés kérdése.


Lejárata meg 1nap lenne, hogy ne foglaljon feleslegesen tárhelyet, ha nem sikerült a értesülni arról, hogy "bezárta" vagy elnavigált (pl. egy alkalmazás összeomlás esetén).

2023. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Most komolyan az a kérdés, hogy egy számlálót hogyan kell az adatbázisban növelni?
2023. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!