Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan mérjek be CNC esztergán...

Hogyan mérjek be CNC esztergán pl egy csigafúrót, és egy furatesztergáló kést?

Figyelt kérdés
Az alap beméréseket, mint pl egy nagyolókés, leszúró, vagy menetvágó, ezeket megmutatták hogy kell bemérni, viszont egy fúrót, vagy furatesztergálót nem. Ebben kérnék segítséget, hogy cnc esztergán hogy tudom ezeket a fajta szerszámokat bemérni

#szerszám #CNC #korrekció #eszterga #szerszámbemérés #cnc bemérés
2023. szept. 5. 20:11
 1/4 anonim válasza:

Milyen eszterga, milyen vezérlő? Főnöködet, kollégáidat kérdezd meg ne ismeretlen embereket az interneten.

Milyen csigafúró? HSS? TKF? Lapkás?

Furatesztergáló = hajtott szerszám? Vagy csak sima furatkésre gondolsz? Milyen lapka van benne? Kódját írjad.

2023. szept. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak:


Most nyáron végeztem el a szakmát, teljesen pályakezdőként kérdezem.

A suliban egy Optimum L28, és L33 gépeken dolgoztunk, 808S vezérlésben.

Jelenleg próbálok elhelyezkedni a szakmában, és azért kérdezem ezt, hogy tudjam, mielőtt dolgozni mennék.

2023. szept. 6. 13:40
 3/4 anonim válasza:

Nem kell ilyesmivel foglalkoznod, majd ahol elkezdel dolgozni megmondják, hogy kell-e bemérned vagy megicsnálja más meg hogy hogyan kell. Ha meg nem tudod, megkérdezed, nem szégyen az, főleg pályakezdőként.


Legtöbb helyen van szerszám bemérő a gépben, ha nem valami őskorszaki géppel kell dolgoznod. Vagy van a cégnél bemérőgép, amibe belerakod az összeszerelt szerszámot és beméri neked.


Én 1000 éve nem mértem be szerszámot darab érintéses módszerrel, de suliban úgy csináltuk, hogy leoldalaztuk a munkadarab homlok felületét, felvettük oda a nullpontot és a bemérni kívánt fúróval megközelítettük a homlokfelületet, aztán egy papírlapot húzogatva a fúró meg a darab között lassan 0,001-os kézikerék léptékkel közelítettük a fúró hegyét a darab homlokfelületéhez úgy hogy közte volt a papír. Mikor már nagyon akad a papír vagy nem is lehet mozgatni, akkor ott van a fúró hegye kb 0,05-re a homlokfelülettől. Fúrókat általában nem kell század pontosan bemérni így is jó volt.

Furatkéssel ugyanezt el tudod játszani.

2023. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez így kicsit megnyugtatott, mert elvileg jövő héten megyek interjúra.
2023. szept. 6. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!